Hokej

Růžička: Za Slavii v lize nejspíš nastoupí hráči z NHL!

Zápasy NHL v Praze pomohly uzavřít unikátní dohodu mezi kluby Slavie a New York Rangers.

Zdá se vám to jako aprílový žert? Počasí by tomu odpovídalo, ale uzavření kontraktu mezi pražskou Slavií a New Yorkem Rangers je realitou, která může přinést zkvalitnění celé extraligy.

Spolupráce přinese hráče NHL do extraligy

Největším lákadlem pro fanoušky je spolupráce na hráčské úrovni. Generální manažer Slavie Vladimír Růžička nevylučuje, že by v budoucnu mohl jeho tým počítat s posilami ze zámoří.


"Dva nebo tři hráči, kteří se budou v NHL pohybovat na hraně sestavy a Rangers je nebudou chtít poslat někam na farmu, by mohli hrát za nás," uvedl legendární Růžička. Na otázku, zda by smlouva pomohla i červenobílým hráčům okusit NHL, Růžička uvedl: "Samozřejmě. Ale znovu říkám, že to teď nechci detailně rozebírat a dělat z toho velkou vědu. O určitých podmínkách smlouvy jsme se zatím bavili jen ústně a teprve je prodáme na papír."

Růžička o spolupráci jednal více než rok

"S Glenem Satherem (generální manažer a prezident Rangers) o tom jednám už víceméně rok a půl. On byl v Edmontonu, když já odtamtud odcházel, a od té doby máme mezi sebou velmi dobré vztahy. Podstatnější pro celou věc byl však kamarádský vztah mezi Satherem a Petrem Svobodou (hráčský agent, bývalý vynikající obránce). Já Petrovi řekl, že bychom byli určitě rádi, pokud by nějaká taková spolupráce mohla vzniknout. V týdnu jsme se potkali a on povídá, ať se připravíme, že to v sobotu podepíšeme," řekl Růžička.


Zároveň potvrdil, že teprve v následujících dnes dostane smlouva opravdu konkrétní obrysy. "Nějak domluveni jsme byli dlouho, ale pro nikoho to neznamenalo nic určitého. Teď nastává prostor k jednání o konkrétních věcech. Tak uvidíme…"

Smlouvu podepsal Růžička se Satherem

Smlouva o široké spolupráci v oblasti hokeje, obchodu a marketingu mezi kluby New York Rangers a HC Slavia Praha byla podepsána v sobotu 4. října v pražském hotelu Intercontinental. Smlouvu podepsali generální manažeři obou klubů, Glen Sather a Vladimír Růžička.

New York Rangers v kostce

New York Rangers patří k nejpopulárnějším sportovním klubům v USA. Působí v Atlanické divizi východní konference severoamerické NHL. Domácí zápasy hají v jedné z nejslavnějších sportovích hal světa Madison Square Garden. Jako jeden z nejstarších klubů v NHL (vznikli v roce 1926) patří mezi tzv. Original six, tedy šestici původních klubů NHL.

Ve své historii získali čtyřikrát Stanleyův pohár, naposledy v roce 1994. K nejslavnějším hráčům, kteří oblékali dres tohoto klubu, patří Wayne Gretzky, Jarri Kurri, Mark Messier, Jacques Plante, Brian Leetch, Phil Esposito, Jaromír Jágr a mnoho dalších.


New York Rangers jsou také aktuálními držiteli Victoria Cupu, který získali v souboji proti ruskému Magnitogorsku. V současné době v jejich dresu působí čeští hokejisté Petr Průcha a Michal Rozsíval.

hrc, hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události