Hokej

VIDEO z hráčské kabiny: Prospal neskrýval zklamání, Rozsíval byl spokojený

Sobotní duel NHL mezi Tampou a New Yorkem Rangers nabídl “skromné“ hokejové menu.

Jestli někdo čekal neuvěřitelnou podívanou, o které se bude mluvit ještě léta, z vysočanské O2 Areny odcházel možná lehce zklamán. Hráči sice občas předvedli oku lahodící kousek, jenže po většinu zápasu především urputně bojovali...

Prospala rozzlobila disciplína mužstva

“Takhle se NHL hraje, tam už těch gólů moc nepadá. Navíc, když dáváme soupeři pořád šanci hrát přesilovku, těch sil na útočení už nám moc nezbude,“ glosoval zápas český útočník Tampy Václav Prospal.


Jeho kolega v dresu Rangers, obránce Michal Rozsíval, s ním souhlasí. “Hlavně ze začátku to bylo z obou stran takové ospalejší.... Hráli jsme vlažněji a Tampa se lehce dostávala do šancí. Lundqvist musel hned několikrát zasahovat,“ poznamenal Rozsíval.


Po zápase na něm byla patrná únava, přece jen šlo o první zápas sezony. Těšilo ho ovšem to, že se Jezdci v průběhu utkání viditelně zlepšili. “Ve druhé třetině jsme začali hrát lépe, přitlačili jsme je a oni začali faulovat. To znamenalo naše přesilovky, které nám zajistily vítězství,“ dodal důrazný zadák.

Meszároš: Porazili jsme se sami

Zatímco Rozsívalovi duel na české půdě vyšel, Prospalovi trochu zhořkl. “Samozřejmě je krásný pocit zahrát si v Praze, ale mrzí mě, že jsme tu prohráli. A navíc jsme se ukázali jako strašně neukázněné mužstvo,“ vadilo jihočeskému patriotovi.


Podobná slova volil i slovenský bek Andrej Meszároš. “Porazili jsme se v podstatě sami. Už na Slovensku jsme hráli často v oslabení a tady taky. To rozhodlo,“ měl jasno urostlý obránce.

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události