Hokej

NHL v Praze: Show bez správné kulisy

Více než hokej vzrušila diváky multimediální kostka.

Velký kolos jménem NHL se rozjel do nové sezony jen velmi pomalu. Očekávaná premiéra v Praze neuchvátila, ale také neurazila. Co nejvíce překvapilo, bylo sterilní publikum, které si pravděpodobně spletlo hokejovou halu se mší v kostele. Tak ticho nebývá ani na domácích zápasech Slavie, i když jsou v hale pouhé čtyři tisícovky fanoušků.

Emoce vzbudil Topolánek

Kdy hala bouřila? Při nástupu hráčů na led, po hymně zazpívané Evou Urbanovou, ale také při vstupu premiéra Mirka Topolánka ne ledovou plochu. Ten ale narozdíl od výše jmenovaných nesklidil potlesk, ale pískot. Už to tak bývá, že diváci nemají rádi někoho, kdo se chlubí cizím peřím. Podle mnohých názorů měl úvodní slavnostní buly vhodit některý z bývalých českých hokejistů, který se zasloužil o propagaci České republiky, a ne politik.

Ať žije multimediální kostka

Největší povzbuzování ze stran osazenstva haly přicházelo, když se na obří kostce nad ledovou plochou objevila výzva vyzývající vybrané páry k polibku. Tato oblíbená kratochvíle diváky bavila evidentně více, než samotný zápas. "Lidé v podstatě nevěděli, komu mají fandit. To pak máte složité, hrály proti sobě dva týmy, které tu nejsou doma," poznamenal útočník Rangers Petr Průcha.Občas se z hlediště sice ozvalo nesmělé "My chceme gól,“ či "Let's go Rangers,“ ale ani jeden pokřik se neuchytil a skandování rychle ustalo. Ani skupinky amerických fanoušků, kteří bývají v Čechách považováni za tiché či "fandící amatéry", nedokázali rozproudit hokejovou atmosféru. Takže se jen tleskalo jako v divadle.

Drahé lístky pro hokejové fanoušky

Teď ruku na srdce. Kolik procent lidí v hale sleduje NHL pravidelně? Kolik lidí v hale je schopno vyjmenovat hvězdy obou týmů? Kolik lidí alespoň pozná české hokejisty? Nebylo jich mnoho. Předražené lístky nahradily tradiční české hokejové publikum "kravaťáky“, kteří událost brali jako možnost se ukázat a získat další body do společenského žebříčku. Aby ne, když cena lístků dosahovala i astronomických 6000 Kč, a to je třetina platu průměrného člověka. "Fanoušci, co chodí normálně do kotle, si za takové ceny lístky nemohli dovolit, takže ta atmosféra nebyla taková, jako třeba na extralize. To bylo jasné," uvedl jeden z protagonistů sobotního utkání Radim Vrbata.


Samozřejmě ne všichni byli povrchní fanoušci, ale většina lidí v hale vůbec neměla ponětí, co přesně NHL znamená. Ale hlavně, že byli u toho a mohou svým známým vyprávět, že viděli NHL na živo. To, že neví, kdo dal gól, je už věc nepodstatná…

Petr Hrubec, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.