Hokej

V repríze loňského semifinále vyhrály Karlovy Vary

Českobudějovickým hokejistům se odveta za loňské play-off nepodařila.

Utkání mezi vicemistrem z Karlových Varů a českobudějovickým Mountfieldem, které se z důvodu zápasu NHL v Praze a účasti Českých Budějovic v hokejové Lize mistrů hrálo již od 15 hodin, mělo bleskový úvod. Už po necelých dvou minutách vypálil prudkou ránu z kruhu domácí Grof a dezorientovaný Turek vyrazil kotouč pouze na hokejku volného Milana Hluchého, který s přehledem rozvlnil síť – 1:0.

Vyrovnání zařídil Vydarený

Energetiky branka nakopla, naopak Jihočeši nestíhali. Vytrestat je mohli Košťál s Melenovským, kteří se v úvodní desetiminutovce dostali do vyložených šancí, ani jeden z nich však neskóroval.
Místo další branky v síti Českých Budějovic ale udeřilo na druhé straně. O vyrovnávací branku se postaral Slovák René Vydarený.
Ale hráči Mountfieldu se neradovali dlouho. Sedm minut po vyrovnávací brance Vydareného totiž vrátil Karlovým Varům vedení Skuhravý, který šikovně tečoval Hanzlíkovu střelu.

Utkání rozhodl Zucker

Další minuty probíhaly v režii domácího týmu. Diváky na chvíli zabavily nezvládnuté emoce Dudy, který v rohu poslal k zemi Romana Proška a záhy se jej ještě důrazně rozhodl upozorňovat, že se vlastně nic nestalo. Rozhodčí celou akci ocenil dvěma minutami za hru vysokou holí a dalšími dvěma za hrubost. Vše pro útočníka Mountfieldu.

A Vary pokračovaly v útočení. Nejdříve ohrozil branku Milan Hluchý, ale jeho střele chybělo asi deset centimetrů. Prosadil se až David Zucker, který využil signalizované výhody a téměř v beznadějné situaci přehodil Turka v brance hostí.

Českým Budějovicím se ještě podařilo snížit v závěru utkání, ale na víc se hráči Mountfieldu nezmohli, a tak z karlovarské arény odjíždějí jako poražení. Karlovy Vary se po zasloužené výhře posunuly na šesté místo extraligové tabulky.

Energie Karlovy Vary - Mountfield České Budějovice 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Hluchý (Grof, Bílek), 31. Skuhravý (Hanzlík, Košťál), 49. Zucker (Dej, Zaťovič) - 24. Vydarený (Veselý, Poživil), 59. Kůrka (Frolo). Rozhodčí: R. Svoboda - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 3340.
Sestavy:
Karlovy Vary: Mensator - Němec, Jiří Hanzlík, Dobroň, Mudroch, Grof, Řezníček, Prošek, Duben - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Bílek, Skladaný, Hluchý - Zucker, Dej, Zaťovič. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.
České Budějovice: Turek - Poživil, Gřegořek, Sičák, Toman, Frolo, Vydarený, od 21. navíc Mucha - Kotrla, Vak, Veselý - Duda, Huml, Kůrka - M. Hudec, Šimánek, Sailer. Trenéři: Bokroš a Tlačil.

hum, hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události