Fotbal

Gabriel má deset stehů v obličeji, Besta roztržené víčko

Žižkov venku opět selhal, na hřišti soupeře v této sezoně ještě nebodoval.

Zatímco Švancarův lob se od břevna odrazil směrem do hřiště, ten Janotkův rozvlnil síť…

Švancara: V koncovce jsme málo hladoví a nedůrazní

Fotbalisté Viktorie Žižkov prohráli v tomto ročníku venku už popáté a ke spokojenosti mají na míle daleko…. “Je to smutné, potřebujeme už venku zabodovat a zlomit to,“ zlobil se útočník Pražanů Petr Švancara.


On sám byl blízko tomu, aby po hodině hry vyrovnal na 1:1. “V tomhle případě mi scházelo trochu štěstí, ale jinak jsme v koncovce málo hladoví a nedůrazní,“sypal si popel na hlavu žižkovský kanonýr.


Jeho parádní lob orazítkoval jen břevno, zato střídající hráč Olomouce Janotka namířil stejným způsobem přesně. “Dostal jsem do šestnáctky skákavý míč od Míši Hubníka, zpracoval jsem si ho na prsa a moc jiných možností jak vystřelit jsem neměl,“ popisoval svůj lob šťastný střelec.


“Zkusil jsem to přehodit na zadní tyč a naštěstí to tam padlo. Takhle rychlý gól po vystřídání jsem ještě nedal a teď byl hodně důležitý,“ pochvaloval si.

Kromě bodů přišli Pražané i o oba stopery…

Žižkov si odvezl z Hané nejen dva góly ve vlastní síti, ale v 90. minutě se mu po střetu hlavami zranili oba stopeři. "No to je docela tragédie, oba jsou na šití a pro stopera při hlavičkování je tržná rána na hlavě dost blbá,“ poznamenal sportovní ředitel klubu Pavel Kuka.


"Při dalších zápasech je velká pravděpodobnost, že by se rána při hlavičkových soubojích obnovila,“ obává se delší absence obou hráčů.


Zatímco Gabrielovi zašívali lékaři ránu deseti stehy rovnou v šatně, Pavel Besta s roztrženým víčkem mířil rovnou do olomoucké nemocnice. "Jejich stav asi hned tak neposoudíme, uvidíme v dalších dnech,“ dodal Kuka.

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události