Hokej

David Kočí: Trenér si ke mně teprve potřebuje najít cestu

David Kočí: Trenér si ke mně teprve potřebuje najít cestu

Fanoušci se ho na ledě O2 Areny nedočkali. Bitkař David Kočí se do sestavy Tampy nakonec nevešel. “Trochu jsem s tím počítal,“ poznamenal smutně.

Kouč Tampy Barry Melrose připravil natěšené české publikum o jedno z největších předzápasových lákadel. Tím, že do sestavy nepostavil urostlého chasníka Davida Kočího, možná nevědomky zabránil tomu, aby se český útočník popral s rabijátem Rangers Coltonem Orrem. Ten v letošním přípravném zápase Kočího v souboji “na férovku“ porazil a teď mohl schytat vendetu. Jenže nestalo se – Orr svého soka na ledě hledal marně.

Trénoval až v páté lajně

"Jsem zklamanej, protože bych si přál nastoupit, ale na druhou stranu jsem s tím i tak trochu počítal. Tvoří se nový tým a trenér si ke mně teprve potřebuje najít cestu," poznamenal vyrovnaně Kočí.


Trenér Melrose sice po sobotním zápase zamíchal se sestavou, Kočího se změny ale netýkaly. "Je to škoda, když se hrálo v Praze. Ale věděl jsem to už delší dobu před zápasem, protože jsem trénoval ve žluté lajně, tedy té páté," litoval český útočník. "Jsem však rád, že vůbec můžu hrát v takovém týmu, kde je tolik skvělých hráčů," dodal.

Rváče v týmu soupeře má vždy perfektně zmapované

Diváci byli v sobotu už už natěšení, když viděli, jak při rozbruslení postávají Kočí s Orrem v bezprostřední blízkosti okolo červené čáry. Český útočník však nakonec prošlapal zápas na rotopedu. "Věděli jsme o sobě samozřejmě velmi dobře, vůbec nic jsme si však neřekli. Ale je pravda, že se vždycky kouknu, jestli v týmu soupeře není nějaké nebezpečí," pousmál se Kočí. O svých socích má dobrý přehled. "Mám je zmapovaný, i to, jaký mají styl. Takže když máme nějakého soupeře, tak vím, kdo tam bude."


Věří, že má týmu i trenérovi co nabídnout, přestože v NHL dosud ve 27 startech za Chicago neskóroval. "Když trefíte hvězdu soupeře, tak ukážete, že nemáte strach z jejich bitkařů a ochránců hvězd. Hvězdu tak na nějaký čas vyřadíte ze zápasu, protože se začne dohadovat, nadávat a nekoncentruje se na hru. Mám tím však samozřejmě na mysli čisté, ale tvrdé zákroky. Žádné fauly," zdůraznil Kočí.

Likvidace Gončara? Smůla, ale čistý zákrok


Naposledy se mu to povedlo až příliš dokonale - po jeho zákroku, který sudí posoudili jako naprosto čistý, je obránce Pittsburghu Sergej Gončar kvůli vykloubenému ramenu mimo hru na dlouhých čtyři až šest měsíců… "To je samozřejmě smůla a lituju toho, že to tak dopadlo, ale byl to čistý zákrok," uvedl Kočí, který označil zápasovou misi NHL v Praze jako vydařenou.


"Všichni si to tady pochvalovali, ať už to bylo jídlo, město nebo aréna. Neslyšel jsem jediný hlas, že by si někdo stěžoval," prohodil při rozloučení Kočí.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události