Tenis

Legendární Sampras si zahraje v Praze se Štěpánkem

Tenisová legenda Američan Pete Sampras v prosinci tohoto roku zavítá do Prahy, kde se utká v O2 Aréně v exhibičním utkání s Radkem Štěpánkem.

Pořadatel akce, Česká sportovní, o tom informovala na pondělní tiskové konferenci v Praze.


"Samo jméno Pete Sampras je fenomenální, není potřeba k tomu cokoliv dodávat. V Praze se představí 1. prosince v exhibičním utkání s Radkem Štěpánkem," prozradila za společnost Česká sportovní Petra Langerová. "Zatím ale nemůžeme být konkrétní, protože jsme se v posledních dnech věnovali hlavně NHL v Praze," dodala.

Další sportovní vrchol roku

V Praze se tak představí čtrnáctinásobný vítěz Grand Slamu a hráč, který byl v čele světového žebříčku celkem 286 týdnů, což nikdo jiný v historii tenisu nepřekonal. Naposledy se na okruhu ATP představil na US Open v roce 2002, kdy ve finále porazil svého krajana Agassiho ve čtyřsetové bitvě.


"Příští týden odletím do Los Angeles, kde budu o celé akci jednat s jeho bratrem Gusem. Zatím je to naplánované tak, že by měl do Prahy přiletět o den dříve a odletět den po zápase. Bude ho totiž čekat turnaj veteránského Masters v Londýně," upřesnila Langerová.

Soupeřem "šoumen" Štěpánek

Za Samprasova soupeře byl vybrán aktuálně devětadvacátý hráč světového žebříčku Radek Štěpánek. "Radek je trochu šoumen, a to k exhibici tak trochu patří. Myslím, že jsme vybrali dobře," řekl Langerová. Organizátoři chtějí celou akci v adventním období spojit s charitou. V jaké míře, však zatím neprozradili.


Stejně tak podle smluvní dohody nesmí pořadatel akce zveřejnit startovné americké tenisové legendy. Majitel České sportovní ale menší vodítko k přibližnému dopátrání se částky dal. "Jedná se zhruba o jednu sedminu ceny, kterou nás stáli New York Rangers," naznačil Miroslav Černošek.

Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události