Hokej

Vrátí se NHL do Prahy už za rok?

“Celá akce dopadla excelentně, už nyní začínáme pracovat na jejím pokračování,“ uvedl Marek Černošek - majitel společnosti, jež NHL do Prahy přivedla.

“Celá akce dopadla excelentně, už nyní začínáme pracovat na jejím pokračování,“ uvedl Marek Černošek - majitel společnosti, jež NHL do Prahy přivedla.


Spokojenost nad vydařenou akcí projevili v pondělí v pražském hotelu InterContinental před zástupci médií zástupci společnosti Česká sportovní, která měla na starosti pořádání pražských duelů slavné NHL. Podle nich prý navíc není vůbec nereálné, aby se za rok celá událost zopakovala.

Gary Bettman byl nadšený, šance jsou více než padesátiprocentní

"Díky tomu, že celá akce dopadla z našeho pohledu excelentně, už nyní začínáme pracovat na jejím pokračování," řekl na úvod hodnocení Černošek s tím, že první schůzky s činovníky zámořské soutěže již proběhly."Jednání bylo více. Měli jsme společně s partnery oběd s Gary Bettmanem. Ten nám potvrdil, že by si NHL v Praze dokázal představit i v příštím roce a osobně by za to byl moc rád," řekl pyšně Černošek. "Vidím to opravdu reálně, dávám tomu určitě více než padesát procent. Zhruba takových osmdesát. Budeme samozřejmě znovu usilovat o týmy, kde hrají Češi," potvrdil médiím.

Šafařík: Bude mi chybět ten adrenalin

Spokojeně působil také Vladimír Šafařík, který pražskému projektu jménem NHL Premiere šéfoval. "Chtěl bych poděkovat celému týmu. Odvedl fantastickou práci a já jsem moc rád, že to máme za sebou. Na druhou stranu mi ale bude chybět ten adrenalin," usmál se Šafařík.


"Nezaznamenali jsme jedinou stížnost. Všichni byli z celé akce nadšeni a vyjádřili přání, aby se sem NHL v budoucnu vrátila. Je to pro nás uspokojení a zároveň nová výzva," prozradil Šafařík, který se nebál zhodnotit sportovní úroveň zápasů. "Neslibovali jsme kvalitu finále Stanleyova poháru, ale utkání NHL s celou show, která k ní neodmyslitelně patří. A to se nám podařilo," poznamenal.


"Musíme si uvědomit, že oba týmy měly náročný program a že se jedná o začátek sezony," řekl trochu na omluvu mužstev především za první zápas Šafařík. Rangers se ještě před pražskými duely utkali s Metallurgem Magnitogorsk na Victoria Cupu. Tampa zase sehrála exhibiční zápasy v Berlíně a Bratislavě. "Pro nás bylo nejdůležitější Americe ukázat, že Evropa umí hostit NHL," uzavřel Šafařík.

Pikantnosti z kuchyně

Praha hostila NHL skutečně královsky. Na oba zápasy se prodalo dohromady 33 085 vstupenek. Televizní přenosy byly vysílány do 34 zemí světa, v zákulisí se na zpravodajství podílelo 202 akreditovaných novinářů. Během celé akce se prodalo sedm stovek replik dresů, tisíc čepic a sedm tisíc puků.


Hráči o víkendu vypili v šatně 1500 litrů nesycené vody, v hledišti jim pak značně konkurovali fanoušci, kteří si koupili 27 tisíc čtvrtinek piva. V bufetech bylo vydáno 7 734 porcí jídla, na klubovém patře spořádali návštěvníci osm tisíc kilogramů potravin. Jejich zájmu neuniklo ani 25 tisíc minidortů…


"Rozpočet akce byl 100 milionů korun a pro společnost Česká sportovní se jednalo o ziskovou akci. Čísla ale nezveřejníme," prozradil mluvčí společnosti Karel Tejkal.

hum, Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události