Fotbal

Trenér Šilhavý skončil u fotbalistů Viktorie Plzeň

Západočechy prozatím povede druhý asistent Karel Krejčí.

Fotbalová Viktoria Plzeň propustila trenéra Jaroslava Šilhavého i jeho asistenta Václava Kotala. Informovalo o tom vedení klubu, které se sešlo na mimořádné valné hromadě. Jako důvody odvolání uvádí především neuspokojivé výsledky, kvůli nimž je ambiciózní klub v tabulce až dvanáctý.


Šilhavý přišel k plzeňskému týmu teprve v květnu letošního roku. Dříve vedl Kladno, Viktorii Žižkov či Spartu. Nadále je také asistentem reprezentačního trenéra Petra Rady.

Jednání s novými kandidáty už začalo

Šilhavého následníka by v klubu rádi přivítali ještě před skončením reprezentační přestávky. "Ještě dnes se rozběhnou jednání s několika kandidáty. Do příštího kola bychom chtěli mít jasno," prohlásil generální ředitel plzeňského klubu Adolf Šádek. Další ligový zápas čeká Západočechy 19. října a pro nového kouče to bude křest ohněm, přijede totiž pražská Sparta.

Levý se do Plzně nevrátí

Viktoria přitom stále platí ještě jednoho trenéra - Stanislava Levého. "Ale jeho angažování můžeme dopředu vyloučit," odmítl Šádek možnost, že by dal znovu důvěru kouči, jehož jméno je spojováno v posledních dnech i s uvolněným trenérským postem ve Zlíně. Levý byl v Plzni odvolán v dubnu a tehdy za něj zaskočil rovněž Krejčí.

rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události