Fotbal

Fanoušci Sparty: Hráči ven! Křetinský, demisi!

Na Letné se po derby sparťanští fanoušci dožadovali odstoupení vedení a odchodu hráčů.

Fotbalisté pražské Sparty hned po prohraném derby se Slavií na vlastní kůži pocítili velkou zlobu svých fanoušků. Ti se nehodlali smířit s potupnou prohrou 1:4 a už během utkání vyzývali k demisi sparťanského šéfa Daniela Křetínského a hromovým pokřikem "Hráči ven," počastovali i fotbalisty samotné. Odchod trenéra Lavičky sparťanští příznivci nežádali.


To samé se opakovalo i po závěrečném hvizdu před stadionem, kde museli rozvášněný dav uklidňovat i policisté. Výhružné vzkazy a rány z několika dělbuchů však doléhaly až před šatnu sparťanů. Na prostranství pod okny vedení klubu se rozsvítila i světlice. Skleslí hráči si uvědomovali, že situace v klubu je po špatných výsledcích kritická.

Pomůže Spartě reprezentační pauza?

"Chce se mi brečet. Těžko hledat slova v takové situaci. Strašné, strašné," soukal ze sebe kapitán Petr Voříšek. "Vůbec nevím, kudy z toho ven. Snad se z toho za dva týdny během reprezentační pauzy alespoň trochu dostaneme," povzdechl si.


Sparťany čeká hektická přestávka a také fotbalisté tuší, že následující dny poznamená dusná atmosféra. "Každý si musí sáhnout do svědomí, jestli dělá pro úspěch všechno. Je to jen a jen naše vina, trenér za to nemůže," prohlásil záložník Kamil Vacek a zastal se tak kouče Vítězslava Lavičky.

Lavička se omluvil

Trenér Sparty Vítězslav Lavička přijal debakl sportovně a vysokou porážku označil za zaslouženou. Nepodařený zápas označil za nejpotupnější derby, jaké dosud zažil. Za předvedený výkon a dosažený výsledek neváhal se omluvit fanouškům a vzal na sebe plnou zodpovědnost. "Jsem připraven nést následky," naznačil sparťanský kouč, že jeho pozice v týmu nemusí být jistá.

Jarolím měl radost z přesvědčivé výhry

Naopak kouč Slavie Karel Jarolím nešetřil úsměvy a vyzařovala z něj spokojenost. "Nebudu zastírat, že to bylo příjemné. Jsem rád, že po poháru jsme se dali dohromady a dokázali vyhrát, navíc tak přesvědčivě," pochvaloval si Jarolím.


Velmi se mu dnes vyplatilo, že poprvé v lize nasadil do zápasu od začátku veterána Šmicra. "Počítali jsme s ním, že nastoupí již ve Vaslui. Má obrovské zkušenosti, ale tam ještě nebyl zcela v pořádku. Dokáže zareagovat na vývoj zápasu, navíc výborně komunikuje s Belaidem a Tavaresem. Ale taky nedal stoprocentní šanci," neodpustil si poznámku Jarolím s úsměvem na tváři.

rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události