Fotbal

Video: Šmicer věděl, že má Sparta problémy v obraně

Video: Šmicer věděl, že má Sparta problémy v obraně
Zdroj: tn.cz / nova.cz

Vladimír Šmicer poprvé nastoupil v základní sestavě Slavie a hned rozhodl derby se Spartou. Dvěma góly se podílel na výhře sešívaných 4:1.

„Věděli jsme, že má Sparta poslední dobou trošku problémy v obraně a jsem rád, že se nám to povedlo využít,“ říkal po utkání Šmicer. Už před zápasem prý cítil, že by sešívaní nemuseli odjíždět s prázdnou. "Máme dobrou formu, naopak sparťané jsou asi psychicky dole. Zahráli jsme výborně a využili té naší současné pohody. Věřili jsme si, naopak ten výsledek je těžká rána pro Spartu," uvažoval Šmicer.


ROZHOVORY PO DERBY:


Příznivci Sparty chtěli demisi vedení


Když on a ostatní hráči po derby poskytovali rozhovory, bylo za nimi ze stadionu slyšet skandování příznivců Sparty, kteří si přáli odchod vedení klubu.


„Trenér Lavička je výborný kouč a byl bych rád, kdyby tady na letné zůstal,“ říkal sparťanský záložník Kamil Vacek. „To, co jsme předvedli v tomto týdnu, tak na to se těžko hledají slova,“ dodával smutným hlasem. Narážel na prohru v Liberci 0:2, vyřazení z Poháru UEFA a teď debakl v derby.


Co bude s Lavičkou?


Osud trenéra Sparty není po ostudné prohře vůbec jistý. On sám dokonce přiznává, že je připravený na všechno:  "Jsem připraven nést následky," naznačil sparťanský kouč. "Od léta, co ve Spartě pracuji, jsme se snažili něco budovat a v úvodu sezony to přinášelo úspěch. V posledních zápasech však věc, která fungovala, tedy defenziva, ztratila tvář," zastavil se Lavička u slabiny současné Sparty.


VÍTĚZSLAV LAVIČKA SE TAKTO OMLUVIL FANOUŠKŮM:


Moc dobře slyšel, co po utkání vyvolávali fanoušci a měl pro ně jasný vzkaz: "Je to moc těžké pro všechny sparťany. Chtěl bych se za sebe i za klub fanouškům omluvit," říká smutný kouč.

tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události