Fotbal

Anglický tisk: Rosický může přijít o celou sezonu

Tomáši Rosickému údajně hrozí, že kvůli svému zranění v této sezoně vůbec nezasáhne do hry. Píše to anglický list Mirror.

"Je v nebezpečí, že zmešká celou sezonu Arsenalu,“ píše se na sportovních stránkách anglických listů. Kapitán české reprezentace si přivodil zranění v lednovém pohárovém utkání Arsenalu s Newcastlem, podrobil se operaci a od té doby se stále jen spekuluje, kdy se vrátí na trávník. Pokud se jeho stav radikálně nezlepší, prý bude odpočívat celou sezonu.

Podívejte se, jak Rosický válel, když nebyl zraněný:


Wenger: Stále věřím, že se Tomáš vrátí v prosinci


Dlouhé mlčení přerušil sám Rosicky, když na svých webových stránkách v září napsal: "Plán, že budu v září hrát Premier League za Arsenal tak trochu nevychází.“ Klub upřesnil, že Rosický trénuje tak, aby mohl nastoupit už kolem Vánoc.Návrat tvořivého záložníka pečlivě sleduje i trenér Arséne Wenger. "Velmi pozorně monitoruji jeho zlepšování, ale v tuto chvíli je opravdu težké říct, kdy se Tomáš vrátí,“ říkal Wenger pro deník Telegraph. "Nejsme pesimističtí ohledně jeho budoucnosti, ale určitě potřebuje hodně trpělivosti. Když se vrátí před Vánoci, bude to vynikající úspěch,“ věří trenér stále ještě v prosincový návrat.


Na druhou operaci nepůjde, spíš musí odpočívat


Pokud se Rosickému stav jeho kolene zhorší, nepošle ho tým podle anglických novinářů na další operaci, ale nechá ho zkrátka odpočívat po celý zbytek ročníku. "Spousta lepších plejerů zažila, že si kvůli zranění i rok nekopli a pak váleli lí než předtím, no tak to přežiju taky. Třeba Ivan Hašek, když byl ve Štrasburku. Taky svalový úpon,“ psal před měsícem Rosický na svém webu. Jako by snad předjímal, co ho může čekat.


Rosickému bylo o víkendu 28 let, ale poslední rok vypadá jako fotbalový veterán. Specifické zranění podkolenní šlachy mu totálně zabrzdilo kariéru. Kromě Arsenalu také hodně chybí české reprezentaci, ve které patří ke klíčovým hráčům.


Trenér národního týmu Petr Rada se ale přeci jen dozvěděl jednu dobrou zprávu. Kreativní záložník a náhrada za Tomáše Rosického Marek Matějovský by ve středu měl po zranění konečně naskočit na trávník v ostrém soutěžním zápasu.

tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události