Motorsport

F1: Fanoušci zuří, VC Kanady zrušena!

F1: Fanoušci zuří, VC Kanady zrušena!

V příští sezoně formule 1 se poprvé od roku 1987 nepojede Velká cena Kanady.

Proč? Samozřejmě v tom zase musíme hledat peníze. Pokud se závod koná v Evropě, Asii nebo na nějaké nově vybudované trati, vydělá celý tento megalomanský kolotoč mnohem více. Vyřazení závodu z kalendáře oznámila FIA v úterý.

Někteří fanoušci zuří, jiní se radují

Totální hloupost... Obrovská škoda pro Kanadu... Špatné rozhodnutí. Všechna tato vyjádření lze najít na kanadských fórech, která se formulí 1 zabývají. Jeden z čtenářů dokonce píše: "Velká cena Kanady patří k jednomu z nejvíce sledovaných pořadů. Superbowl to sice není, ale zájem o tuto akci je opravdu velký. Jsem si jist, že kdyby FIA dala nějaké podmínky, určitě by je organizátoři splnili. Mohli by i vylepšit trať. Zrušit závod není dobrá cesta."


Na druhou stranu je potřeba zmínit i fakt, že část fanoušků toto rozhodnutí podporuje. "Formule je nudná, dobře že ji vyhodili z kalendáře," píší čtenáři, kteří evidentně "žerou" závody NASCAR."Jen" osmnáct závodů

Nadcházející sezona mistrovství světa tak bude mít 18 závodů a nevyrovná rekordní počet 19 Grand Prix z roku 2005.
Velká cena Kanady se podle provizorního kalendáře pro příští rok zveřejněného v létě měla jet 7. června. Její místo by ale měla zaujmout Grand Prix Turecka, která byla původně na programu v srpnu. Důvod absence Velké ceny Kanady Mezinárodní automobilová federace neuvedla.

Severní Amerika bez F1

Po vyřazení montrealského podniku se v příštím ročníku mistrovství světa formule 1 neobjeví ani jeden závod na severoamerické půdě. 
Už v červenci byla z kalendáře vyřazena Velká cena USA, protože vedení FIA se nelíbilo, že organizátoři v Indianapolis se netajili tím, že je pro ně prioritou slavný závod 500 mil v Indianapolis a formuli 1 nevěnovali tolik propagace.

Premiéru zažijí Spojené arabské emiráty

Poprvé se příští rok představí formule 1 v Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech, kde seriál 15. listopadu vyvrcholí. Po úspěchu noční Velké ceny Singapuru tak fanoušci F12 zažijí zase něco nového. Stařičký okruh v Kanadě se tak musí sklonit před novými dynamickými okruhy, jako je například ten singapurský:Kalendář formule 1 na rok 2009:

29. března: Austrálie (Melbourne), 5. dubna: Malajsie (Sepang), 19. dubna: Bahrajn (Manáma), 10. května: Španělsko (Barcelona), 24. května: Monako (Monte Carlo), 7. června: Turecko (Istanbul), 21. června: Británie (Silverstone), 28. června: Francie (Magny-Cours), 12. července: Německo (Nürburgring), 26. července: Maďarsko (Budapešť), 23. srpna: Evropa (Valencie), 30. srpna: Belgie (Spa), 13. září: Itálie (Monza), 27. září: Singapur, 11. října: Japonsko (Fudži), 18. října: Čína (Šanghaj), 1. listopadu: Brazílie (Sao Paulo), 15. listopadu: Abú Zabí.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události