Fotbal

Kapitán Hamburku David Jarolím si Slavii nepřál

Českého fotbalového reprezentanta Davida Jarolíma los Poháru UEFA nepotěšil.

Během tiskové konference české fotbalové reprezentace na pražském Strahově se tvořivý záložník vyjádřil i k losu Poháru UEFA.

Soupeře se dozvěděl od táty

„Jako první mě o losu informoval táta, ale abych řekl pravdu, moc jsem si nepřál narazit znovu na Slavii. Nemám moc rád rozruch, který okolo toho je. Před třemi lety jsem podobnou situaci zažil, když za Slavii hrál ještě brácha, teď tam pro změnu nastupuje zase bratranec,“ přemítal David Jarolím.


Podle něj v rodině proběhne několik telefonátů a SMS zpráv, ale k velkému hecování nedojde. „Předpokládám, že brácha asi bude fandit Slavii, určitě si před zápasem zavoláme i s tátou. Nicméně žádné přehnané hecování tam nebude, hraje se až někdy za dva měsíce, za tu dobu se může situace obou mužstev dost změnit,“ věděl kapitán Hamburku.

Trenér Hamburku zná dobře Slavii

Německé mužstvo je na vedoucí příčce bundesligy a jeho trenér Martin Jol českého soupeře dokonale zná. „Překvapilo mě, že trenér toho o Slavii tolik ví. Ještě, když vedl Tottenham, narazil na ni dvakrát a dnes zná detailně snad polovinu slávistického kádru,“ informoval Jarolím.


V Hamburku si všichni sílu českého soupeře uvědomují. „Momentálně má Slavia velkou sílu. Hraje jako tým a je hodně sebevědomá. Myslím, že je silnější než před třemi lety, kdy jsme spolu hráli. V derby ji zdobila komplexní hra, ani jednoznačný výsledek nebyl v minulosti zvykem,“ odůvodnil Jarolím, jehož současné mužstvo je na tom podobně.

V "nároďáku" má horší pozici

„Každopádně i nám se daří. Dobře jsme se doplnili. Po odchodu Rafaela Van der Vaarta se nám podařilo nahradit jeho schopnosti jinými hráči. Udržujeme si stabilní výkony i výsledky a vzhledem k tomu, že v bundeslize je to jako na horské dráze, jsem za to rád,“ dodal.


V reprezentačním dresu by rád změnil svou pozici, která není podle jeho slov ideální. „V nároďáku nemám takovou pozici jako v Hamburku. Věřím ale, že budu hrát, a třeba i v to, že ta nelichotivá stránka se jednou obrátí,“ ukončil kapitán Hamburku.

rk, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události