Hokej

Slavia i Mountfield vstoupí do hokejové Ligy mistrů

Slavia i Mountfield vstoupí do hokejové Ligy mistrů
Zdroj: oficiální zdroj

Už samotný název Liga mistrů říká, že nepůjde jen o sportovní čest, ale také o pořádný balík peněz.

A o jak velký? Celkově by si účastníci měli rozdělit čtvrt miliardy korun, přičemž vítěz dostane přibližně 25 milionů. Jinak jsou pravidla podobná jako ve fotbalové Champions League. Kluby už jen za účast inkasují 300 tisíc, za postup ze skupiny jim do kasy zacinká dalších 200 tisíc korun. No a samozřejmě jsou tady i peníze za vítězný zápas, které se pohybují kolem 50 tisíc korun.

Dva české kluby mezi evropskou elitou

Do soutěže se dostaly dva české týmy. HC Mountfield jako vítěz základní části minulého ročníku extraligy a HC Slavia Praha jako mistr. V soutěži je celkem dvanáct týmů, které jsou rozděleny do čtyř skupin po třech. Do další fáze postupují jen vítězové skupin.

Slavia změří síly s Linköpingem

Před domácím publikem Slavii nečeká na úvod nic lehkého. Na led O2 Areny přijede švédský vicemistr z Linköpingu, který koučuje Slavomír Lener a v útoků válí Jaroslav Hlinka a Jan Hlaváč. Trenér Slavie Vladimír Růžička říká, že jeho tým je na soupeře ze severu dobře připraven. "Soupeře znám velice dobře, mají silné mužstvo,“ prozradil o soupeři. "Pro nás je to ale obrovská výzva a motivace, samozřejmě nebudeme chtít zklamat diváky,“ dodal. A nebyl to snad ani Vladimír Růžička, kdyby si nezažertoval. "Se Slávou Lenerem se známe. Voláme si. Chtěl nějaké lístky, tak jsem mu řekl ať si je koupí,“ smál se.

Českobudějovický Mountfield čeká obávaná Ufa

Salavat Julajev Ufa, jméno, které budí respekt nejen v Kontinentální hokejové lize, ale i po celé Evropě. A celkem po právu. V minulé sezoně vítěz ruské hokejové superligy, aktuálně druhý celek KHL. A proti nim Mountfield, kterému sice v minulé sezoně vyšla základní část, ale v play off už to nebylo úplně ideální a vypadl v semifinále. A v novém ročníku to týmu trenéra Bokroše také moc nešlape, protože je po dvanácti kolech až desátý.

Budějovičtí neví, do čeho jdou

"Oni na nás asi přijdou s typickým ruským hokejem, který si pamatuji z reprezentace,“ řekl před zápasem českobudějovický gólman Roman Turek. "Nikdo z nás ale vlastně neví, co od toho můžeme čekat,“ pokračoval brankář. "Bude to nová zkušenost a to nejen pro mě. Jsme si vědomi, že proti nám bude stát jedno z nejlepších mužstev v Evropě, a proto se pokusíme alespoň ze začátku hrát hodně opatrně a dobře bránit,“ naznačil strategii jihočeský gólman.


Čeští hokejisté budou k vidění i na straně soupeře. V dresu domácí Ufy nastoupí obránce Miroslav Blaťák a v útoku by měl po boku ruské hvězdy Alexandra Radulova stanout Leoš Čermák.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události