Fotbal

Vrba se stal novým koučem fotbalistů Plzně

Pavel Vrba ve funkci lodivoda Plzně nahradil Jaroslava Šilhavého, který dostal padáka.

O bývalém trenérovi Žiliny Pavlu Vrbovi se jako o novém kouči Plzně spekulovalo prakticky okamžitě po vyhazovu Jaroslava Šilhavého. A ve středu ráno byla ruka v rukávu. Informaci potvrdil generální manažer západočeského klubu Adolf Šádek.

Smlouva do roku 2010

"Vrba v Plzni podepsal smlouvu do roku 2010, z naší strany je tu ale i možnost jejího prodloužení,“ řekl Šádek. Vedení plzeňského klubu v pondělí odvolalo kouče Šilhavého i s asistentem Kotalem, o dva dny později už však mělo o novém trenérovi jasno. "V naší situaci, která nastala, jsme museli rychle jednat. Je to shoda okolností, že Vrba byl překvapivě odvolaný z Žiliny, k dohodě jsme dospěli velmi rychle,“ dodal generální manažer plzeňské Viktorie. Vrba si nyní zvolí i jednoho asistenta.

Vrba by měl naučit Plzeň zase vyhrávat

"Pan Vrba od vedení nedostal jasný pokyn, jak by mužstvo mělo v podzimní části Gambrinus ligy skončit. Ale slibujeme si, že zvedne psychiku mužstva a naše kluky znovu naučí vyhrávat,“ prozradil nejbližší cíle nového trenéra.

Na nové angažmá nečekal dlouho

Po překvapivém a asi i trochu bolestném vyhazovu ze Žiliny nečekal český fotbalový trenér na angažmá dlouho. "První kontakt s vedením Plzně proběhl v neděli, dříve určitě ne,“ řekl Pavel Vrba a razantně vyvrátil spekulace, že o svém příchodu do města piva jednal už dříve. "Po konci v Žilině jsem mohl jít trénovat okamžitě do jiného slovenského klubu, ale jsem rád, že jsem si počkal.“

Český tým vede jako hlavní kouč poprvé

Vrba už v české lize působil a před čtyřmi roky se radoval s Baníkem Ostrava z mistrovského titulu. Tehdy ale dělal asistenta trenéru Komňackému. Českému publiku se výrazně připomněl v pohárových zápasech proti českým týmům a také v době, kdy dělal asistenta u slovenské reprezentace Jánu Kocianovi.


Zatímco se Slavií loni ve 2. předkole Ligy mistrů jeho Žilina vypadla až po penaltovém rozstřelu, letos se slovenským týmem vyřadil Liberec v Poháru UEFA. Ani to však jeho místo nezachránilo. "Na Žilinu i přesto budu vždy vzpomínat dobře. Trénoval jsem špičkový slovenský klub. Teď už se ale těším na českou ligu,“ zakončil.


O tom, že by se novým trenérem Plzně měl stát právě Pavel Vrba, jsme Vás již dříve informovali.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události