Fotbal

Chovanec naznačil ve Spartě změny, Pelta se prý ale nevrátí

Chovanec naznačil ve Spartě změny, Pelta se prý ale nevrátí

Staronový trenér fotbalistů pražské Sparty Jozef Chovanec naznačil, že s jeho příchodem mohou na Letné nastat některé změny.

Jozef Chovanec ale zatím nemá jasno o tom, zda bude vykonávat trenérskou i manažerskou funkci zároveň. "O svém působení zatím nic netuším. Nevím, zda budu vykonávat manažerskou i trenérskou roli. To je předmětem dalších jednání, ale některé změny určitě přijdou,“ naznačil Chovanec.

Chovanec: Pelta? Ten určitě není ve hře

O tom, zda by se mohl do Axa Arény vrátit například bývalý funkcionář Sparty Miroslav Pelta, má Chovanec jasno. "Miroslav Pelta? To jméno určitě není ve hře. Bavíme se tady o změnách v realizačním týmu, nikoliv ve vedení,“ řekl nový trenér Sparty, ovšem bez toho, aniž by konkrétně jmenoval. Chovanec také popsal, jak probíhala jednání po neúspěšném derby s konkurenční Slavií.

Po derby se jednalo.... a jednalo...

"Měli jsme ještě večer po zápase představenstvo, po kterém jsme s chladnou hlavou jednali i s panem Lavičkou. V úterý jsme pak jednali znovu a přijali jeho rezignaci. Nebyl čas na přemýšlení, byl jsem osloven a nabídku přijal,“ prozradil Chovanec, který na Spartě podepsal smlouvu na dobu neurčitou. "Dnes máme první společný trénink. Kádr není v úplné psychické pohodě, to bude moje první náplň práce. Hráči to mají v hlavách, jsou pod palbou kritiky a to oprávněně,“ ví staronový trenér Sparty.

Za špatné výsledky nese vinu i on sám

Sparťanské mužstvo staronový trenér nezatracuje a přiznává, že nese podíl na posledních neúspěších. "Mužstvo má kvalitu, určitě má na mnohem lepší výkony. Hlavní kouč má sice vždycky poslední rozhodnutí, ale v poslední době jsem byl neúspěchům hodně blízko i já. Snažil jsem se pokaždé pracovat naplno, ovšem spoluodpovědnost cítím,“ přiznal Chovanec.

Klíčové utkání s Brnem

Zlom ve sparťanské pohodě přišel podle Chovance v utkání s Brnem. "Do utkání s Brnem nás všichni chválili, všechno bylo super a pak se to najednou rozbilo. Nedá se momentálně říct, že nějaký hráč svým výkonem může uspokojit. To, že se snaží, nestačí,“ říkal Chovanec.

Konflikt Lavičky s Řepkou je vymyšlený

Předmětem debat je i situace po údajné slovní potyčce Tomáše Řepky s trenéry týmu. Nový lodivod však tyto informace popřel. "Na hodnocení po zápase v Liberci jsem byl také, ty informace, co se napsaly, nejsou pravdivé. Hráči komunikovali s trenérem a došlo k tomu, že Řepka reagoval menším výbuchem. Nebylo to ale nic proti trenérovi, kritizoval svůj výkon, i když v té situaci to před celým týmem nebylo zcela adekvátní,“ zakončil Chovanec.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události