Fotbal

Fenin: Už je na čase, aby jsme to protrhli

Fenin: Už je na čase, aby jsme to protrhli

V minulé sezoně skončil Feninův Frankfurt na devátém místě. Letos je v tabulce předposlední.

Před sezonou se fotbalový útočník Martin Fenin těšil na to, jak s Frankfurtem zahájí útok na příčky zajišťující start v evropských pohárech. Teď se o to hůř smiřuje s šedou realitou: ambiciózní Eintracht se krčí až na předposledním místě, že šesti zápasů ani jednou nevyhrál a sleduje, jak mu bundesligová špička uniká. Navíc se rychle rozloučil i s Německým pohárem. Ani Fenina samotného jeho jediný vstřelený gól nadchnout nemohl.

Feninovi se nedaří na hřišti ani v soukromí

"Čekáme jen na to, až to zlomíme. Už je na čase, abychom to protrhli," řekl Fenin na dnešním setkání s novináři v Praze, kam dorazil na reprezentační sraz před dvojzápasem s Polskem a Slovinskem. "Dorazil jsem radši letadlem, auto jsem nechal v Německu v servisu. Na opravu světla a mlhovky jsem si netroufl," připomněl Fenin s úsměvem svoji nedávnou lehkou autonehodu, při níž se mu nic nestalo. Stejně jako při předchozí kuriózní srpnové nehodě, kdy se mu vzňal gril a málem si podpálil byt. "Hlavně, že jsem zdravý. Tohle mě nemůže rozhodit."

Fenin: Musíme se z toho rychle dostat

Když Fenin mluvil o chmurné situaci Frankfurtu, tvář se mu zakabonila zklamáním. Sám čekal od startu sezony mnohem víc. "Loni nám to šlo samo a jen vlastní hloupostí jsme se připravili o Pohár UEFA, takže všichni byli tak nějak namlsaní a fandové v euforii. A místo toho hrajeme na chvostu. Musíme se z toho rychle dostat, protože bych nerad zažil třeba to, co loni Norimberk," připomněl Fenin osud bavorského klubu s početnou českou enklávou.


Ten v předminulé sezoně vybojoval Pohár UEFA, aby za rok německou ligu opustil. "Samozřejmě nechci nic takového přivolávat, ale bundesliga je tak vyrovnaná soutěže, že stát se může opravdu cokoliv," přemítal Fenin, který ve Frankfurtu hraje od loňského ledna. I současné zkušenosti, kdy tým ustoupil z výsluní, si ale váží. "O záchranu jsem nikdy nehrál, člověk se aspoň naučí být pod tlakem a do budoucna mu to může dát ještě víc."

Český útočník nemá štěsí při zakončení

Jednadvacetiletý útočník cítí, že Frankfurtu chybí mnoho do lehkosti z minulé sezony. "Neřekl bych, že jsme herně propadli, nebo něco vypustili. Prostě tam občas chybí kousíček, abychom to v jednom zápase zlomili a vyhráli. Na mě se to také lepí. V posledním zápase v Hoffenheimu jsem šel sám na bránu, ale odmávali mi ofsajd, který nebyl. A v poslední minutě jsem zblízka trefil jen gólmana," líčil Fenin, jehož tým ze šesti zápasů uhrál jen tři remízy.


"Naštěstí za námi stojí diváci. I po poslední prohře nám po zápase zatleskali, vidí, že do toho dáváme všechno. Ani vedení a trenér nás zatím pod žádný tlak nedostávají. Ale jejich trpělivost také nemůže být nekonečná. Takže jim to všem musíme rychle nějak oplatit," uvedl Fenin.

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události