Fotbal

VIDEO: Lavičkovi se nelíbily podmínky Sparty lidsky ani profesně

Bývalý trenér Sparty Vítězslav Lavička vyjmenoval věci, které ho přiměly rezignovat.

Vítězslav Lavička na tiskové konferenci působil vyrovnaným dojemem, když vyjmenovával příčiny jeho neúspěchu a vysvětloval některé své tahy.

Lavička: Chtěl jsem Morávka, Drska nebo Košťála

"Na ty ambice, které Sparta má, je potřeba, aby kádr ještě více zkvalitnil. Chtěl jsem do mužstva přivést Jana Morávka," konkretizoval své původní záměry Lavička. Mladík z Bohemians 1905 ale na Letné neskončil. "Jeho ekonomická cena je vysoká, takže nebylo možné ho koupit," dodal bývalý trenér Sparty. "Do obrany padala jména jako Hubník, Košťál nebo Drsek. Ale nechci se vymlouvat, za výsledky nesu odpovědnost,“ přiznal Vítězslav Lavička.

Postavil se za Kučeru a musel rezignovat

Lavička dával v posledních zápasech ve stoperské dvojici vedle Řepky šanci Kučerovi, ten byl ale za předváděné výkony často kritizován. "Chtěl jsem udělat to nejlepší, i proto dostával ve stoperské dvojici přednost Štěpán Kučera. Mohl jsem dát do středu obrany Petra Voříška, ale to není jeho pozice a například v tomto jsme se zásadně rozcházeli s vedením Sparty. O rezignaci jsem hodně přemýšlel. S vedením jsme se snažili najít příčiny, jedna možnost byla pokračovat, ale za možností, které pro mě byly profesně i lidsky nepřijatelné,“ naznačil Lavička s tím, že jedním z kontroverzních bodů bylo právě nasazení Kučery.

Sparta chce výsledky okamžitě

I to byl jeden z důvodů, proč Lavička rezignoval. Neviděl totiž prostor ke koncepční práci. V úterý Lavička předstoupil před představenstvo Sparty s vizí, jak špatné výsledky změnit. "Jedním z bodů byl hráčský kádr, šlo o to, zda je odpovídající. Dalším bodem byly odchody, a možné doplnění mužstva, pak také revitalizace - nastavit strategii do budoucna. Chtěl jsem vědět, zda koupit drahé a kvalitní hráče, nebo se dát na dlouhou cestu mladých a talentovaných fotbalistů. Jsem si ale vědom toho, že Sparta chce výsledky okamžitě, což jen utvrdilo můj názor v tom, že bych měl rezignovat,“ uvedl Lavička.


"Snažil jsem se spolu se svými kolegy udělat maximum, nechci hodnotit, co bych udělal jinak. Od včerejšího večera u mě převládá pocit svobody. Chci nabrat novou energii, všechno nyní budu sledovat spíše z povzdálí,“ naznačil trenér svůj další program.

hrc, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události