Fotbal

Slávisté si výhrou nad Spartou namastili kapsu

Fotbalisté Slavie dostali za vítězství v pondělním pražském derby dvojnásobné prémie.

Tuto informaci potvrdil obránce "sešívaných" Matej Krajčík, který na svém postu předvedl zodpovědný výkon, a dokonce přihrál na dva góly, čímž výrazně pomohl k výhře 4:1. Nejen on, ale i ostatní jeho spoluhráči si tak mohli po zápase vychutnávat jak radost z vítězství, tak skvělý pocit z "lehce" vydělaných peněz.

Zvýšené prémie si "vydupali"

Odměny fotbalisté dostávají za každý dobře odehraný zápas a nejinak tomu mělo být i v derby. Jenže slávisté dokázali vyhecovat vedení svého klubu, které jim nakonec slíbilo dvojnásobné prémie za tři body z Letné. "Ano, v kabině jsme to opravdu hodně hecovali a atmosféra byla parádní. I proto nám představitelé klubu schválili dvakrát vyšší prémie,“ řekl Krajčík.


Po zápase si samozřejmě užívali vítěznou eufórii a trenér Jarolím svým svěřencům dokonce dal den volna. "V kabině jsme si nejdřív pořádně zakřičeli a pak jsme to ještě celé probírali na týmové večeři. Já jsem ještě po návratu domu kouknul na pár záběrů v televizi a šel spát. Volný den jsem strávil relaxací na golfu,“ prozradil třicetiletý obránce, co se dělo po zápase.

Po devíti letech vezou slávisté tři body z Letné

Slavia naposledy vyhrála na půdě Sparty před devíti lety. Před tímto duelem ale na tom byla výborně. Postup do Poháru UEFA měli v kapse a během posledních zápasů navíc předváděli i pěkný kombinační fotbal. "Byli jsme hodně dobře připraveni a chtěli jsme prodat naši skvělou formu, což se nám povedlo,“ řekl.


Slavia má v novém ročníku Gambrinus ligy skvělou bilanci. Prohrála jen úvodní zápas. Od té doby sedm výher a jedna remíza. "Byli jsme hodně uvolnění. Derby proti Spartě je vždycky o něco víc, než obyčejný ligový zápas. Je náročnější především psychicky. My jsme ale věděli o problémech Sparty a soustředili se především sami na sebe,“ vysvětlil.

Nejlepší výkon Slavie v tomto ligovém ročníku?

"Na to je těžké odpovídat. Trenér chce, abychom v každém zápase předváděli kombinační fotbal. A na Letné se nám to nadmíru dařilo. Kouč našel systém, který nám sedí a přináší i dobré výsledky. Myslím si, že musela být radost naši hru sledovat. Ve středu kralovali Belaid s Tavaresem, v útoku válel Necid. Pohled na tabulku i na skóre je úžasný,“ svěřil se.

Nyní ho čeká kvalifikační sraz slovenské reprezentace

Matej Krajčík několikrát v nominaci slovenského národního týmu chyběl, ale nyní důvěru dostal. "Ve Slavii jsem nehrál a říkám, že v reprezentaci má být hráč, který ve svém klubu pravidelně nastupuje. Teď se na sraz hodně těším. Pod novým trenérem to bude moje premiéra, takže jsme zvědav, co nového do týmu přinesl. Hlavně doufám, že v obou kvalifikačních zápasech uspějeme,“ zakončil.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události