Hokej

Ruská Ufa ztrapnila České Budějovice

Ruská Ufa ztrapnila České Budějovice
Zdroj: TN.cz

Hokejistům Českých Budějovic se vstup do hokejové Ligy mistrů vůbec nepodařil. V ruské Ufě prohráli s tamním klubem Salavat Julajev 1:7.

Trenér Bokroš se v úvodním zápase hokejové Ligy mistrů v Ufě musel obejít bez svého asistenta Jana Tlačila. Při hromadném vyřizování víz pro celou výpravu totiž zmizel jeho pas.


Zatímco hokejový asistent přišel o cestovní dokument, tak České Budějovice v zápasu s Ufou ztratily důstojnost. Z Ruska si totiž vezou debakl 1:7, na němž se podíleli i dva čestí krajánci v dresu úřadujícího mistra ruské Superligy,  obránce Miroslav Blaťák a útočník Leoš Čermák.

Úvodní dějství začalo nevinně

V první třetině padla sice pouze jedna branka, když se ve 12. minutě prosadil obránce Ufy Kolcov, ale pro český tým to mohlo dopadnout mnohem hůř.


Ruští střelci se předvedli v plné kráse až ve druhé třetině, kterou vyhráli 3:0. Jako první se v čase 21:15 prosadil trestuhodně neobsazený Nurdtinov, který využil střely odražené od zadního mantinelu. Potřetí Turek kapituloval, když si s Tomanem a následně i budějovickým brankářem pohrál Pěrežogin. V době, kdy zvyšoval Grigorenko po přihrávce Čermáka na 4:0, tak už to zavánělo debaklem, ale zbývalo odehrát ještě třetí třetinu.


Dílo zkázy dokonali hráči sborné v posledním dějství, když na 5:0 zvyšoval střelou zblízka Čermák, který si tentokrát s Grigorenkem vyměnil role. Čestný úspěch Budějovic zaznamenal Kůrka, který se po Dudově akci před brankovištěm dostal k puku a poslal puk mezi Jeremenkovými betony. Ruskou mašinu však branka vůbec nezbrzdila, ba naopak. V oslabení vrátil Rusům pětibrankové vedení svým druhým gólem Pěrežogin, který forhendovou kličkou pokořil Turka.


V tuto chvíli chtěl kouč Bokroš pomoci svým ovečkám oddechovým časem, ale ruští „vlčáci“ pokračovali v agresivním hokeji a v útocích na budějovickou branku neustávali. V samostatném nájezdu se ocitl Pěrežogin, kterému Turek zabránil v hattricku. Trochu symbolicky uzavřel skóre zápasu na 7:1 střelec první branky Kolcov.

Salavat Julajev Ufa - Mountfield České Budějovice 7:1
(1:0, 3:0, 3:1)


Branky a nahrávky: 12. Konstantin Kolcov (Antipov, Medveděv), 22. Nurtdinov (Blaťák, Radulov), 35. Pěrežogin, 40. Grigorenko (McCarthy, Černov), 44. Čermák (Gordějev, Grigorenko), 46. Pěrežogin (Ščadilov, Těreščenko), 56. Konstantin Kolcov (Blaťák) - 46. Kůrka (Duda). Rozhodčí: Laaksonen, Partanen - Kekälainen, Terho (všichni Fin.). Vyloučení: 4:9. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7835

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události