Hokej

Hlinka: Slavia byla v koncovce důraznější, proto vyhrála

Hlinka: Slavia byla v koncovce důraznější, proto vyhrála

Jaroslav Hlinka, český hokejový útočník hájící barvy švédského Linköpingu, prohru svého týmu neodvrátil.

A to i přesto, že celý zápas táhl svůj tým do útoku a nahrál na oba góly. Pražané utkání ale zvládli a vyhráli první duel Ligy mistrů 4:2.

Pískot, prohra a přesto měl dobrou náladu

Hlinka ale po zápase působil až příliš dobrou náladou na to, že jeho tým na ledě Slavie prohrál. "Je příjemné si zahrát po delší době v Praze proti českému týmu. Jsem tak docela spokojený, až na to, že jsme mohli uhrát lepší výsledek," vysvětloval důvody svého rozpoložení Hlinka. Fanoušci ho navíc v O2 Areně přivítali hromovým pískotem. "Moc jsem na to nemyslel, ale je to docela pochopitelné. Sparťani tady asi moc v oblibě nejsou," usmál se hokejista.

Utkání se divákům muselo líbit

Zápas nabídl celkově atraktivní hokej, a to z obou stran. "Myslím, že jsme nehráli špatně. Slavia je ale na zdejší hřiště zvyklá. Dostávali nás pod tlak a my dělali chyby v obraně. Občas jsme také vyhazovali více puky, než jsme zvyklí hrát," všiml si bývalý hráč Sparty, nebo také Colorada Avalanche.

Rozhodly přesilovky

Hlinka našel i další důvody, proč Slavia zvítězila. "Dali dva góly v přesilovce a v koncovce asi byli důraznější," připustil Hlinka, který se už nyní těší na odvetu na severu Evropy: "Odehráli jsme dobrý zápas. Uvidíme, až je přivítáme doma, v jakém rozpoložení budou v té době oba týmy a kdo bude lepší," dumal už nad odvetou na severu Evropy.


Pomyslnou flintu do žita po prvním prohraném zápase tak nehodil: "Určitě mě to mrzí, nerad prohrávám. To je ale hokej, máme před sebou další zápasy. V nich zabojujeme a pokusíme si vybojovat postup."

Červenku mrzelo, že na Ligu mistrů přišlo málo fanoušků

Útočník Slavie Roman Červenka byl hrdinou večera, protože se do černého trefil hned dvakrát. Byl spokojený s výsledkem i s předvedenou hrou. "Zápas především vyšel týmu. Jsme rádi, že jsme vyhráli a že se nám podařilo úspěšně vstoupit do Ligy mistrů. Zápas měl větší náboj než extraliga, rozhodně se více bruslilo. Nám asi pomohlo užší hřiště, kde jsme zvyklí hrát," prozradil šikovný střelec.


Na druhou stranu ho však mrzela divácká návštěva. Pohlednému zápasu přímo v hale totiž přihlížely pouhé čtyři tisícovky diváků. "Je to pro nás smutné. Lidé, co přišli, tak sice fandili dobře, ale bylo jich málo. Přesto jim patří velké poděkování. Přiznávám ale, že se před podobnou návštěvou nehraje dobře," uzavřel Červenka.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události