Motorsport

Mosley: Hamilton vyvedl F1 z obrázku "bílého elitářského sportu"

Mosley: Hamilton vyvedl F1 z obrázku "bílého elitářského sportu"

Prezident Mezinárodní automobilové federace (FIA) Max Mosley soudí, že britský pilot Lewis Hamilton značně ovlivnil tradiční pohled na F1.

Podle Mosleyho změnil třiadvacetiletý Angličan tmavé pleti svět F1. Ovlivnil miliony fanoušků, kteří považovali šampionát za "bílý elitářský sport“. "F1 má nepochybně tuhle pověst, protože je hodně nákladné se do ní dostat," řekl Mosley.

Je mladý a velmi úspěšný...

"Ale Lewis přišel z naprosto normálních poměrů, je černý a velmi úspěšný. Pro F1 je jeho úspěch vynikající. To však neznamená, že ho budeme nějak postrkovat dopředu, stejně jako to neznamená, že mu budeme bránit," dodal jedním dechem Mosley.Lewis Hamilton vstoupil do F1 v minulé sezoně v barvách stáje McLaren a stal se nejúspěšnějším nováčkem v celé historii seriálu F1. Hned ve svém prvním závodě skončil třetí a prvního vítězství se dočkal v Kanadě, v šesté Velké ceně, do které nastoupil. Na konci roku mu chyběl jediný bod k tomu, aby získal ve své premiérové sezoně v F1 titul mistra světa.


"Byl jsem tehdy zbrklý, protože se mi otevřel obrovský svět F1. Když jsem pak byl v čele šampionátu, nepochopil jsem závažnost situace a zkrátka nezvládl tlak, který na mě byl vyvíjen. Ze všech svých chyb jsem se ale poučil a udělal ohromný krok kupředu. Jako řidič jsme mnohem vyzrálejší," vysvětlil Hamilton.

Nyní se Hamilton těší na japonské fanoušky

Lídr mistrovství světa se v současnosti připravuje a zároveň těší na Velkou cenu Japonska. Nejen proto, že doufá ve zvýšení svého náskoku, ale i kvůli japonským příznivcům, které považuje za jedny z nejlepších na světě. "Japonsko miluju! Fanoušci jsou tady jedni z nejlepších na světě. Tak nadšení a vášniví, ale přitom slušní a ohleduplní," ocenil třiadvacetiletý Brit.


Hamilton zároveň dodal, že je na finiš sezony skvěle připraven. "Cítím, že jsem silnější než kdy jindy. Minulý rok jsem v této fázi mistrovství byl vyčerpaný a unavený, teď jsem na tom perfektně jak fyzicky, tak psychicky," prozradil sebevědomě mladý Brit.


Ve středu jsme vás informovali, že prezident FIA Max Mosley naznačil, že pokud se rapidně nesníží náklady na celý motoristický kolotoč, hrozí formuli 1 krach!


Zopakuje vítězství z loňska?

Hamilton vede průběžné pořadí mistrovství světa o sedm bodů před brazilským pilotem Ferrari Felipem Massou. Před závodem má dost důvodů k sebevědomí, protože před rokem ve Fudži vyhrál. "Loni to bylo těžké kvůli dešti a špatné viditelnosti. Doufám, že letos to bude lepší, tenhle víkend si hodlám užít," řekl Hamilton.

Dennis si přeje déšť, Lewis zase suchou trať

Šéf stáje McLaren Ron Dennis prohlásil, že kvůli Hamiltonovi doufá, že v Japonsku bude znovu pršet, ale třiadvacetiletý pilot by si spíše přál suchý asfalt, i když umí závodit v jakýchkoli podmínkách. "Mně osobně je to jedno, budu závodit, jak nejlépe umím na suchu jako za mokra. Ale pro nás, piloty, je vždycky lepší, když je sucho. I diváci si to lépe užijí," prohlásil vicemistr světa, který letos už chce získat titul.

Jan Pavlíček, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události