Sport

ME stolních tenistů: Českým hráčům se zatím daří

Čtveřice českých stolních tenistů si na evropském šampionátu v Petrohradu zahraje ve třetím kole.

Zatím velmi úspěšně pro české barvy probíhá mistrovství Evropy ve stolním tenise. Ve druhém kole vypadl pouze Tomáš Konečný, který nestačil na Belgičana Vostese. Další čtyři hráči postoupili do dalších bojů.


Další reprezentanti Petr Korbel, Tomáš Pavelka, Josef Šimončík a Lubomír Jančařík hladce prošli do odpoledních bojů. Nejsnadnější cestu do třetího kola měl mladý Jančařík, protože Rumun Cioti k zápasu nenastoupil.

Češi ve čtyřhře překvapili

Čeští stolní tenisté Lubomír Jančařík a Tomáš Konečný se na mistrovství Evropy v Petrohradu postarali o velké překvapení, když ve třetím kole čtyřhry vyřadili favorizovanou bělorusko-ruskou dvojici Vladimír Samsonov, Alexej Smirnov.

Těžký los

Dva české hráče čekají ve třetím kole nejvýše nasazení hráči. Šimončík se střetne s turnajovou jedničkou Vladimirem Samsonovem z Běloruska, který v soutěži družstev v Rusku neprohrál jediný zápas. Jančařík nastoupí proti nasazené dvojce Timo Bollovi z Německa.

Dařilo se i českým ženám

Iveta Vacenovská a Renáta Štrbíková se na mistrovství Evropy ve stolním tenisu probojovaly do čtvrtého kola. Naopak turnaj v Petrohradu ve čtvrtek už skončil pro Danu Hadačovou a Kateřinu Pěnkavovou.


Vacenovská si poradila s ukrajinskou obranářkou Sorochinskou, Štrbíková jednoznačně přehrála Francouzku Durandovou. K postupu měla nakročeno také Pěnkavová, která vedla 2:0 na sety v souboji se Silbereisenovou z Německa, ovšem nakonec se radovala její soupeřka. Hadačová nestačila na nasazenou Němku Barthelovou.

Vacenovská i Štrbíková odehrají své další zápasy ve dvouhře v pátek. Jejich soupeřkami budou naturalizovaná Číňanka Wang Yu reprezentující Itálii a Chorvatka Paovičová.

ME v Petrohradu:

Dvouhra mužů - 2. kolo: KONEČNÝ (ČR) - Vostes (Belg.) 2:4 (8, -6, 7, -4, -10, -9). ŠIMONČÍK (ČR) - Dubrovin (Mold.) 4:0 (8, 4, 8, 5), KORBEL (ČR) - Veinstein (Mold.) 4:0 (1, 6, 6, 9), PAVELKA (ČR) - Papageorgiou (Řec.) 4:0 (3, 2, 6, 9). JANČAŘÍK (ČR) - Cioti (Rum.) bez boje.


Dvouhra žen - 3. kola: HADAČOVÁ - Barthelová (Něm.) 1:4 ( -6, -8, 4, -11, -7), VACENOVSKÁ - Sorochinská (Ukr.) 4:1 (10, 7, 8, -7, 6), ŠTRBÍKOVÁ - Durandová (Fr.) 4:0 (8, 2, 3, 3), PĚNKAVOVÁ - Silbereisenová (Něm.) 2:4 (8, 5, -5, -9, -8, -5).

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události