Sport

Špotáková: Se školou to mám složité

Barbora Špotáková se vrátila z dovolené a přiznala, že olympijským vítězstvím a překonáním světového rekordu se její život radikálně změnil.

Světová rekordmanka si v minulých dnech dopřála krátkou, ale zaslouženou dovolenou se svým přítelem, hasičem Lukášem. "Byla opravdu krátká, týden je hrozně málo. Nejdřív jsem tři dny jen statečně odpočívala, převážně spala. Docela mi to šlo. Pak jsme si s přítelem půjčili auto a trochu objeli okolí. Turecko mě nadchlo, byli jsme v horách, raftovali jsme," vzpomínala Špotáková, která se ještě chystá do maďarských termálních lázní. "Aby si tělo odpočinulo a dalo se do kupy. Sezona byla náročná, pořád se necítím úplně fit, pořád nemám tu pravou chuť do tréninku," přiznala.Školu nestíhá

Nabitý kalendář Barbory Špotákové jí komplikuje studium. Prostě na něj nezbývá čas. „Je to těžké. Těch myšlenek na tu školu moc nezbývá. Já myslím, že to ale zvládnu. Již jednou jsem psala bakalářskou práci, takže vím, o čem to je. Je to ale hrozně časově náročné. Ale zase jsem zodpovědná, takže jsem ve stresu. Snažím se vše dělat pořádně,“ uvedla oštěpařka. "Všechno už je bohužel den po dni naplánované. V tom se můj život radikálně změnil. Ale není to jen olympiádou. Existuje ohlašovací povinnost kvůli dopingovým kontrolám, tři měsíce dopředu musím hlásit, kde budu,“ dodala.


Zimní přípravu začne Špotáková v listopadu týdnem na šumavském Zadově, před Vánocemi plánuje hlavní objem přípravy na Kanárských ostrovech. "Mám pořád stejný plán, přece nebudu měnit něco, co funguje," řekla Špotáková.

hrc s přispěním Tomáše Kučery, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události