Sport

"Děda" Holyfield se chtěl vrátit do ringu. Valujev s ním ale odmítl boxovat.

"Děda" Holyfield se chtěl vrátit do ringu. Valujev s ním ale odmítl boxovat.
Zdroj: ČTK / tn.cz

Americký boxer Evander Holyfield chtěl nazpět titul mistra světa organizace WBA. Držitel trofeje Rus Nikolaj Valujev proti němu nenastoupí.

Boxerská legenda Evander Holyfield se na stará kolena musel zbláznit, řekl by si mnohý fanoušek rohovnického sportu. Ve svých téměř 46 letech se totiž rozhodl vrátit do ringu, aby získal pás pro titul mistra světa, o který přišel v souboji s ruským borcem Sultanem Ibragimovem v roce 2007.


Vyrvat ho původně chtěl z rukou dalšího zástupce sborné, obra Nikolaje Valujeva. Souboj o titul mistra světa v těžké váze organizace WBA se měl uskutečnit na konci roku v Německu nebo Švýcarsku.

Valujev duel odmítl

Jenže ruský gigant nechce proti pětačtyřicetiletému soupeři nastoupit, protože takový souboj považuje za směšný. Američan, který 19. října oslaví 46. narozeniny, naopak na záměr promotéra Willfrieda Sauerlanda hodlal kývnout a s duelem naplánovaným na prosinec souhlasil.

Zdroj: ČTK / tn.cz


"Respektujeme Holyfielda i jeho výkony, ale Nikolaj proti němu nechce boxovat. Takový zápas by byl směšný," uvedl Valujevův manažer Boris Dimitrov na porátlu Fightnews.


Dimitrov údajně o chystaném utkání nevěděl a dozvěděl se o něm až po telefonátu se slavným promotérem Donem Kingem, který rovněž vlastní práva na Valujevovy aktivity. "Máme proti tomuto nápadu silné námitky. Co by si o nás kdo pomyslel? Že prahneme po slávě a věhlasu prostřednictvím zápasů s dědečky?" zopakoval Dimitrov zamítavé stanovisko.

Kvůli nouzi jde Holyfield hlavou proti zdi

Bývalý čtyřnásobný světový šampion Holyfield se chce vrátit do ringu za každou cenu kvůli finanční tísni. Například v létě už přišel o svou rezidenci se 109 pokoji v Atlantě.


Fanoušci boxu ale nemusí smutnit. O víkendu se totiž o světový primát utkají ukrajinský boxer Vitalij Kličko alias Dr. Ocelová Pěst proti nigerijské Noční můře Samuelu Peterovi.  Souboj o titul mistra světa, tentokrát organizace WBC, vysílá Nova Sport  v sobotu 11. října od 21:20, přičemž samotné utkání začíná ve 23:00 hodin.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události