Hokej

Adam Svoboda: Gólman musí být magor, aby se postavil do brány!

Adam Svoboda: Gólman musí být magor, aby se postavil do brány!
Zdroj: HC Slavia Praha

Hokejový brankář pražské Slavie Adam Svoboda odpovídal v on-line rozhovoru na vaše dotazy.

Adam Svoboda patří mezi nejlepší české brankáře součastnosti. Ve své dlouhé kariéře zatím nejdelší dobu nastupoval za Pardubice, ale v probíhající sezoně 2006-2007 se rozhodl, že je čas na změnu a přišel do Slavie Praha, ve které se hned propracoval na post brankářské jedničky.


S týmem Slavie se včera večer představil v hokejové Lize mistrů a fanoušky opět nezklamal. V zápase předvedl několik výtečných zákroků a hlavně ve třetí třetině přiváděl střelce švédského týmu k šílenství.


Jaké měl při zápase pocity? Koho  považuje za největšího aspiranta na titul v domácí extralize? Jak se mu hraje proti Pardubicím? A jak hodnotí trenéra Slavie Vladimíra Růžičku? Na tyto a další dotazy Svoboda poskytl velmi zajímavé odpovědi. 


Rozhovor


Na otázku jaké vlastnosti musí mít hokejový brankář, hráč Slavie mimo jiné prohlásil: "Gólman musí být magor, aby se postavil do brány." Adam Svoboda ještě prozradil, že ze zámoří má nabídku, ale na pláž ... ! Pokud by o něj byl zájem v Rusku, o přestupu by ale uvažoval.


Mezi největší úspěchy Adama Svobody patří zisk zlaté medaile na Mistrovství světa v roce 2005 a zisk stříbrné medaile na stejném turnaji o rok později. Se svým nynějším týmem HC Slavia Praha se v minulém roce radoval ze zisku mistrovského titulu, ke kterému přispěl vydatnou měrou.
Vyzkoušel si také zahraniční angažmá v týmech Lada Togliatti či Timra IK.

tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události