Hokej

Růžička: Udělali jsme chybu. Lístky byly hodně drahé

Trenér hokejové Slavie Vladimír Růžička oceňuje vstup svého týmu do hokejové Ligy mistrů. Na druhou stranu lituje malé návštěvy, za kterou si Slavia může sama.

Hokejisté pražské Slavie na rozdíl od svých kolegů z Českých Budějovic, kteří utrpěli debakl na ledě ruské Ufy 1:7,  ve svém úvodním zápase Ligy mistrů uspěli. Švédského mistra Linköping porazili po dramatickém průběhu utkání, když prohrávali 1:2 nakonec 4:2.

Drahé vstupné = zapomeňte na fanoušky

V čem však Slavia selhala na celé čáře je způsob, jak se zachovala ke svým fanouškům, což se jí ihned vrátilo. Většinu příznivců pražského klubu odradila cena vstupného, která dosahovala výše až 700 Kč. Místo očekávané návštěvy 8000 fanoušků zavítalo na premiéru svého týmu v Lize mistrů pouhých 4000 slávistických příznivců."Byla to naše velká chyba, protože lístky byly hodně drahé, čemuž odpovídá i návštěva," potvrzuje pochybení managementu Slavie Vladimír Růžička, který předpokládal, že do ochozů Sazka Areny dorazí až dvojnásobek fanoušků.

Růžička má svoji hokejku

Malá návštěva v ochozech O2 Areny mu však nedokázala překazit radost z vítězství nad elitním švédským klubem. Na slavení však příliš času nebylo, protože už v pátek čeká Slavii extraligové utkání se Znojmem.


Trenéru hokejové reprezentace a pražské Slavie udělala radost ještě jedna věc. Dnes pokřtil novou hokejku nesoucí jeho jméno a číslo 97, které nosil na dresu. Bývalý kanonýr se podílel i na její výrobě a své jméno jí propůjčil pod podmínkou, že bude cenově dostupná. Slibuje si od toho, že pomůže vrátit hokej do ulic.


"Zatím to není hokejka na profesionální hokej. Na nejvyšší úrovni je možné ji použít tak do deseti nebo 11 let. Jde však o to, že hokej mizí z ulic, kde jsme my dříve pořád hráli s tenisákem," řekl Růžička novinářům.

jvl, s přispěním Jana Pavlíčka, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události