Hokej

Jágr: Ufa by porazila polovinu týmů z NHL

Český útočník Jaromír Jágr, který působí v KHL v Avangardu Omsk, se vyjádřil k vysoké prohře Českých Budějovic v Lize mistrů.

Hokejisté budějovického Mountfieldu byli po celý středeční zápas Ligy mistrů na ledě ruské Ufy spíše v roli sparing partnera, něž týmu, který vůbec může pomýšlet na úspěch. K zápasu řekla své i hvězda Omsku a celé KHL Jaromír Jágr. "Není se čemu divit. Vždyť Ufa by porazila polovinu týmů NHL,“ řekl přesvědčivě Jágr.

Dlouhý let, časový posun, silný soupeř...

Asi tak by se dali shrnout příčiny prohry Budějovic. Výkon hokejistů Mountfieldu byl v Rusku, a nejen tam, kritizován. Středeční porážka jednoho z českých zástupců v Lize mistrů ale nepřekvapila Jaromíra Jágra. "Budějovice se musely vypořádat se čtyřhodinový letem a čtyřhodinovým časovým posunem, což jejich výkon mohlo ovlivnit," hledal příčiny výsledku 1:7 Jágr. "Navíc nezapomínejte, proti komu nastoupily!" dodal elitní útočník Omsku. I jeho celek ve vzájemném měření sil na Ufu nestačil a podlehl 1:5.


"Salavat je mistrem Ruska a je velice silný," řekl kladenský rodák. "Až se bude utkání hrát v České republice, budou mít Jihočeši šanci na odvetu," řekl Jágr s humorem sobě vlastním.

A jak vidí Karlovy Vary v KHL?

Hráč s číslem 68 na zádech se rovněž vyjádřil ke Karlovým Varům, které se ucházejí o KHL a v příštím ročníku by se chtěli soutěže zúčastnit. "Je to zcela pochopitelné. Jenže pro tuto ligu by musely hodně posílit kádr. Musely by získat ruské hráče, kteří jsou podmínkou účasti. Navíc takový tým vyžaduje velké množství peněz," vypočítával Jágr, co všechno účast v Kontinentální hokejové lize obnáší. "Tak uvidíme…“ uzavřel útočník debatu.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události