Hokej

Karel Pilař v Rusku skončil. Vrací se do Sparty

Reprezentační bek dostal v Magnitogorsku padáka. Důvodem byly jeho slabé výkony.

Důrazný obránce Karel Pilař se v této sezoně výkonnostně zatím hledá. V Rusku s ním už přestali mít trpělivost, ve Spartě je však stále vítaný.

Vaz mu srazil vyhraný zápas v Novokuzněcku

Ruský Metallurg Magnitogorsk, jehož dres oblékají také Češi Jaroslav Kudrna, Jan Marek a Tomáš Rolinek, už dlouho avizoval, že hodlá pročistit hráčský kádr. "Důvodem k ukončení Pilařovy smlouvy jsou plánované změny v sestavě. Chystáme nové příchody," potvrdil trenér mužstva Valerij Bělousov. Nikterak netajil, že výkony českého obránce jsou v jeho očích nedostačující.


Pilař v této sezoně nastoupil ke 14 zápasům a připsal si pouze tři asistence. Definitivně se s ním klub rozloučil po utkání v Novokuzněcku, které Metallurg vyhrál 4:2. Jenže český zadák byl opět zcela neviditelný a Bělousov mu definitivně zavřel dveře do kabiny.

Ve Spartě s ním počítají

Pilař si tak musí po měsíci a půl sbalit a začít hledat nové angažmá.


A jelikož je to stále kmenový hráč Sparty, které v roce 2005 výrazně dopomohl k titulu, jeho kroky povedou pravděpodobně zpět do Holešovic. Tiskový mluvčí Sparty Tomáš Kubánek však zůstává obezřetný. “Zatím čekáme na to, jak se Karel domluví na rozvázání smlouvy s Metallurgem. Po návratu do Čech by se ovšem měl hlásit u nás,“ poznamenal pro tn.cz Kubánek.

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události