Fotbal

Stovky Boratů se chystají na fotbalový zápas

Před sobotním kvalifikačním zápasem mezi Anglií a Kazachstánem se na britských internetových stránkách množí výzvy k zesměšnění soupeře.

Hráči podceňovaného Kazachstánu budou ve Wembley hrát nejen o důležité kvalifikační body, ale především o národní hrdost. Chtějí totiž nabubřelým Angličanům ukázat, že jejich země má jen málo společného s obrazem, který o ní vytvořil kontroverzní film Borat.

“Angličané o nás nic neví“

Fiktivní kazašský reportér Borat ztvárněný britským komikem Sachou Baronem Cohenem v něm Kazachstán líčí jako zemi, v níž je oblíbeným místním nápojem fermentovaná koňská moč, kde letadla řídí jednoocí piloti a homosexuálové musí nosit modré klobouky.


"Nemyslím si, že by Angličané něco o Kazachstánu věděli. Nemáme jenom Borata," řekl kazašský rekordman v počtu reprezentačních startů Ruslan Baltijev. "Kazachstán je mírumilovná země, která je velmi pohostinná. Anglie to pozná, až bude příští rok hrát u nás. Máme různá města, velká a malá. Máme také fotbalisty a ve Wembley ukážeme naše umění," uvedl třicetiletý záložník.

Wembley plné Boratů?

Sobotnímu utkání mohla předcházet hymna Kazachstánu v podání představitele kontroverzní postavy Borata. Cohena k tomu vyzvalo více než 10 tisíc členů komunitního internetového serveru Facebook, ale herec se tohoto urážlivého kroku odmítl účastnit a zůstane doma v Los Angeles.


Někteří fanoušci anglického týmu se zase na stejném serveru dohadovali, že přijdou na sobotní duel kvalifikace o postup na MS 2010 oblečeni jako fiktivní kazašský reportér.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události