Sport

SP v alpském lyžování se do Špindlerova Mlýna vrátí v březnu 2011

Na podzimním zasedání Mezinárodní lyžařské federace (FIS) v Curychu byl přidělen českému středisku Špindlerův Mlýn závod Světového poháru v alpském lyžování žen.

Na páteční tiskové konferenci v Praze to oznámil prezident organizačního výboru a starosta Špindlerova Mlýna Bohumír Zeman.

Termín je prý dokonalý

"Dostali jsme termín 11. a 12. března, pojede se slalom a obří slalom žen," řekl Zeman, který si pochvaloval zejména termín těsně před finálovým kláním Světového poháru v německém Lenzerheide. "Termín je dokonalý," ocenil Zeman. "Lepší jsme si nemohli přát. Konečně už nebudeme na začátku sezony umírat strachy, kdy napadne sníh," dodal Milan Jirásek, prezident Českého olympijského výboru a člen prezídila Mezinárodní lyžařské federace.


Přidělení závodu předcházelo složité vyjednávání. "Původně to vypadalo, že Světový pohár nebudeme moci pořádat čtyři roky. V Mezinárodní lyžařské federaci existují totiž tlaky, aby se závody pořádaly především v alpských zemích. My jsme argumentovali tím, že máme mistryni světa Šárku Záhrobskou a dvakrát jsme závody úspěšně pořádali," řekl Zeman.

Pomohla i účast čelních představitelů státu

"Roli sehrálo i diplomatické umění Bohumíra Zemana a Milana Jiráska," připomněl generální sekretář organizačního výboru Aleš Krýzl. "FIS také vidí, že závody u nás mají obrovskou podporu čelných představitelů země, ve Špindlu byli prezident Klaus, premiér Topolánek i předseda Senátu Sobotka," dodal Krýzl.


Ve Špindlerově Mlýně se konaly závody Světového poháru v alpském lyžování v prosinci 2005 a v lednu 2008.

Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události