Hokej

K dohodě mezi vedením KHL a Karlovými Vary zatím nedošlo

Hlavním důvodem je nízký rozpočet západočeského hokejového klubu.

Velký otazník dál visí nad startem českého klubu Energie Karlovy Vary v příštím ročníku KHL. Podle zprávy televizní stanice Sport, kterou citoval server allhockey.ru, zatím nedošlo k dohodě šéfů KHL s karlovarským vedením v otázce účasti klubu v příštím ročníku prestižní hokejové soutěže.

Získají požadovanou částku od sponzorů a investorů?

Hlavním problémem se jeví rozpočet klubu. Šéfové Energie musejí zabezpečit nejen prostředky na dlouhé cestování, které by na karlovarský klub čekalo. Je třeba také navýšit rozpočet klubu. V reglementu KHL je, že náklady na hráče musí být vyšší než 300 milionů rublů (207 000 000 korun), ale nesmějí překročit hranici 620 miliónů rublů (asi 428 000 000 korun).


Vedení Energie se na páteční schůzce nechalo slyšet, že se v nejbližším období sejde se sponzory klubu a dalšími investory, zda se jim podaří požadovanou finanční částku dát dohromady.

 Rozhodnout se musí do ledna

Potvrdit svou případnou účast v příštím ročníku KHL musí český klub na začátku příštího roku. V lednu se pak už sestavuje konkrétní podoba kalenáře zápasů pro následující sezonu. V nově vzniklé soutěži nastupují i tři kluby mimo Rusko. Po Dinamu Riga, Dinamu Minsk a kazašském Barysu Astana by Karlovy Vary  mohly být čtvrtým zahraničním zástupcem.


Západočeši ale s případným startem v KHL nechtějí opustit ani českou nejvyšší soutěž. Pokud se dohodnou se všemi sponzory, budou mít dva silné týmy; jeden pro KHL a druhý pro extraligu.

rk, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události