Fotbal

Malé fotbalisty čeká velké finále Premier Cupu

Hráči do 14 let se pod záštitou reprezentačního útočníka Martina Fenina utkají o možnost porovnat své síly se svými evropskými vrstevníky.

První kolo prestižního mládežnického poháru proběhlo na začátku září a semifinálové boje byly na programu na konci prvního měsíce nového školního roku. Do velkého českého finále již 13. ročníku Premier Cupu se probojovaly naděje hned pěti klubů Gambrinus ligy.


Při strahovském finále 22. října se představí čtrnáctiletí zástupci Slavie, Baníku Ostrava, plzeňské Viktorie, Kladna a 1. FC Brno. Osmičku nejlepších doplňují mladíci Hradce Králové, Vítkovic i vršovických Bohemians 1905.

Za každých 10 žáků jeden míč

Vítězné družstvo se zúčastní evropské kvalifikace a získá kompletní vybavení od firmy Nike. V rámci celého poháru je vyhlášena soutěže o nejlepšího střelce. S vítězem podepíše společnost Nike roční smlouvu na dodání fotbalové obuvi. Celosvětové finále pak hostí jeden z nejslavnějších klubů, anglický Manchester United.


V rámci českého finále čekají na diváky nejenom vyřazovací zápasy o konečné umístění, ale také bohatý doprovodný program. Na trávníku se s “kulatým nesmyslem“ představí celebrity, které pak opanují i autogramiádu. O speciální motivaci zúčastnit se vyvrcholení Premier Cupu mají postaráno především zástupci škol – za každých 10 žáků, kteří na finále dorazí, dostane škola fotbalový míč Nike. Program startuje v 8:30.

tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Everton slaví po obratu udržení, Chelsea remizovala s Leicesterem

Fotbalisté Evertonu nezažili úplně nejlepší sezonu a stále jim hrozil sestup. Doma s Crystal Palace Toffies prohrávali již 0:2, ale ve druhém poločase otočili a nakonec se radují z kýženého udržení. Ve zbylých zápasech Burnley remizovalo 1:1 a o záchranu bude na dálku bojovat s Leedsem v posledním kole. Chelsea doma hrála 1:1 s Leicesterem.

Krátká zpráva

Je to oficiální. Novým trenérem Jablonce je David Horejš

Fotbalisty Jablonce povede v nové sezoně David Horejš. Čerstvě pětačtyřicetiletý trenér po sedmi letech skončil v A týmu jihočeského Dynama a nově povede Severočechy, které by rád dostal zpět na vyšší příčky tabulky. O podobě jeho realizačního týmu se rozhodne v nejbližších dnech.