Fotbal

Mediální válka: Ujfaluši napaden polským tiskem

Mediální válka: Ujfaluši napaden polským tiskem

Polští novináři českému kapitánovi lidově řečeno "dávají čočku", protože nezná tamní reprezentanty.

Ujfaluši je prý nejen že nezná, ale dokonce k nim ani necítí žádný respekt. S tím ale reprezentační stoper rozhodně nesouhlasí. "To jsou jenom řeči. My známe soupeře, se kterým se utkáme. Čeká nás kompaktní a odhodlaný tým, navíc před domácím publikem. My ale do každého zápasu proti jakémukoliv soupeři jdeme se stejným cílem - vyhrát. Nemyslíme na nic jiného než na vítězství a na tři body," vysvětlil Ujfaluši.

I kdyby je neznal, je na tom něco špatného?

Každý den se po celém světě soutěží ve všech různých sportech. Nastupují proti sobě světoznámí sportovci stejně jako "Pepíci z Horní Dolní“. A že Pepík z Horní nezná Pepíka z Dolní nemění nic na tom, že ho jako soupeře respektuje. A stejně tak se jeví situace kolem této kauzičky.


Ujfaluši ve všech svých prohlášeních ke kvalifikačnímu zápasu s Polskem mluvil o soupeři s respektem. Ocenil jeho kvality i sílu. I kdyby ale neznal ani jednoho hráče z týmu soupeře, nebylo by na tom nic špatného. V profesionálním fotbale to takto ale nechodí a Ujfaluši by bezpochyby dokázal vyjmenovat největší hvězdy polské reprezentace. “Víme, s kým bojujeme! Nás ale zajímají tři body,“ řekl.

 Rada řeší složení zálohy, trenér Polska si stýská...

Zatímco Český trenér Petr Rada má starosti se zálohou, protože stále chybí Rosický, zranili se Matějovský i Polák, kouč Polska Beenhakker si stýská, že většina jeho svěřenců z ideální základní sestavy ve svých klubech vůbec nenastupuje. Týká se to i hlavních opor. Náhradníkem v Arsenalu je brankář Fabiański, to samé platí pro stopera Žewlakova, dále pro Krzynówka, Lewandowského či Smolarka."Četl jsem o tom, že i polští fotbalisté vyjadřují obavy z toho, že většina hráčů nehraje ve svých klubech v základních sestavách. Ale na to myslet určitě nebudeme," prohlásil útočník Anderlechtu Stanislav Vlček.


Jeho slova potvrdil polský obránce Jacek Krzynówek, hráč Wolfsburgu. "Není to dobrá situace, já sám jsem v této sezoně odehrál za Wolfsburg jen několik minut v Poháru UEFA. Ale chci hrát a dokázat, že jsem platným členem polského kádru. A potěšilo mě, že mě trenér Beenhakker nominoval," řekl Krzynówek.


"Poláci jsou národem pesimistů. Je však potřeba věřit v pravé chvíli. Věřím, že se včas probudí Ebi Smolarek, Kuba Błaszczykowski zahraje životní zápas a Jacek Krzynówek ze sebe vykřeše všechny síly, i když v klubu nehraje," tvrdí nizozemský trenér Poláků Leo Beenhakker.

Utkání začíná v půl deváté

Čeští fotbaloví reprezentanti nastoupí od 20:30 proti Polákům na Slezském stadionu v Chorzówě ve svém druhém zápase 3. kvalifikační skupiny o účast na MS 2010.

Předpokládané sestavy:

Polsko: Fabiański - Wojtkowiak, Žewlakow, Jop, Krzynówek - Blaszczykowski, Lewandowski, Dudka, Smolarek - Guerreiro, Brožek.

ČR:
Čech - Grygera, Ujfaluši, Rozehnal, Jankulovski - Sionko, Plašil, Kováč, D. Jarolím, Šírl - Baroš.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události