Tenis

Australian Open chce Sydney vyfouknout Melbourne

V Austrálii se schyluje k boji o tradiční grandslamový turnaj. O tenisový svátek mají totiž zájem už dvě velká města.

Australian Open by se mohlo v budoucnu přesunout z Melbourne do Sydney. Tamní politici totiž hodlají investovat mnoho milionů dolarů do vybudování zbrusu nového tenisového areálu nedaleko centra města, jen aby se zde turnaj mohl pořádat. Zprávu přinesla agentura Reuters.


Vláda Nového Jižního Walesu, jehož metropolí Sydney je, si ale splní sen nejdříve v roce 2017. Do té doby vlastní práva na pořádání Australian Open Melbourne, hlavní město státu Victoria.

Melbourne se Sydney nebojí

"Myslím, že Australian Open je nepochybně skvělá každoroční událost, kdo by ho nechtěl pořádat?" řekl Goeff Parmenter z Nového Jižního Walesu. "Je ještě moc brzy. A i když jsme měli nějaké rozhovory s vedením australského tenisu, nic není dohodnuté," dodal Parmenter.


John Brumby, lídr vedoucí strany ve Victorii, však odpověděl, že budou bojovat, aby si podnik udrželi. "Máme skvělý stadion, hráči mají Melbourne rádi. Je to nejlepší sportovní areál na světě a nemyslím, že bychom museli brát příliš vážně hrozby, které přicházejí ze Sydney," řekl. "Spolupracujeme navíc s australským tenisem, abychom provedli některé změny k lepšímu, oznámíme je příští rok," doplnil politik.


Australian Open začne v Melbourne příští rok 19. ledna a vyvrcholí 1. února.

dfk, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události