Sport

Magic Johnson byl nařčen, že AIDS pouze předstíral

Legendární americký basketbalista Magic Johnson byl nařčen, že onemocnění AIDS pouze předstíral.

O možném fingování choroby mluvili moderátoři diskuzního pořadu na americké rozhlasové stanici KTLK. Johnson ale jejich domněnky rezolutně popřel. Rozhlas se mu poté za slova moderátorů omluvil.

Podívejte se, proč se Johnsovnovi říká Pan Kouzelný :


Kde udělali pánové z rozhlasu chybu?

Debatu o devětačtyřicetileté bývalé hvězdě NBA rozproudil telefonát jednoho z posluchačů, podle nějž by lidé neměli brát zdravotnickou péči jako samozřejmost. Moderátor Langdon Perry reagoval, že je však spousta nemocí, se kterými lze při užívání obyčejných léků dlouho žít.


Baker: Myslíš jako Magic Johnson?
Perry: Ano, jako Magic a jeho vymyšlený AIDS. Magic AIDS pouze předstíral.
Baker: Myslíš, že nemoc jenom předstíral proto, aby ho lidé litovali?
Perry: Jsem o tom přesvědčen.
Baker: Já také.


Nešťastná situace zřejmě vznikla kvůli tomu, že si oba pánové neuvědomili rozdíl mezi HIV a AIDS. Doba než přejde nákaza virem HIV v onemocnění AIDS může totiž trvat řadu let a vědci dokonce tvrdí, že v jistých případech nemusí v těle nakaženého ani propuknout.

Magic uvedl vše na pravou míru

Trojnásobný držitel trofeje pro nejužitečnějšího hráče NBA okamžitě označil poznámku o své osobě za "stupidní."


"Nikdy bych si nedovolil lidi kolem sebe mystifikovat mylnými prohlášeními a chybnými informacemi, protože téma AIDS a HIV je na to příliš vážné," snažil se vše uvést na pravou míru legendární basketbalista.


"Mnoho lidí, stejně tak jako já, jsme zasvětili svůj život tomu, abychom informovali veřejnost o tom, jak se chránit před HIV a AIDS a o čem to všechno je," uzavřel Johson. 

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události