Sport

ON-LINE: Kličko zničil Petera a stal se novým boxerským šampionem

Ukrajinský boxer Vitalij Kličko jednoznačně zvítězil v utkání v berlínské aréně nad Samuelem Peterem z Nigérie a stal se mistrem světa organizace WBC. Zápas jsme sledovali v podrobné on-line reportáži.

Berlínská hala je naplněná k prasknutí a 13 000 diváku se těší na souboj dvou boxerských velikánů. Stojí proti sobě Vitalij Kličko, který má nejvyšší procentuální úspěšnost v poměru vítězství / vítězství stylem KO a Samuel Peter z Nigérie s bilancí 31 výher a jediné porážky.


Ukrajinský boxer Vitalij Kličko, doprovázen svým bratrem Vladimirem, už vychází z útrob haly a mezi provazy si otevírá cestu do ringu. Jako druhý se na "bojišti" objevuje Samuel Peter, obhájce titulu WBC. Vzhledem k tomu, že miláčkem domácího publika je Vitalij Kličko, který žije v Německu, tak nigerijský boxer si vysloužil místo ovací spíš pískot.


Po oficialitách, kterými jsou hymny Ukrajiny a Nigérie a představení obou boxerů, už nebrání nic tomu, aby rozhodčí zahájil utkání. Jeho favoritem by měl být Kličko, který má se svými dvěma metry nad svým soupeřem patnácticentimetrovou výškovou převahu. Delší dosah paží by mohl být pro ukrajinského borce velkou výhodou.

1. kolo

Podle předpokladů je až frenetickým povzbuzováním podporován Kličko. Oba dva borci inkasují první zásahy, daří se Kličkovi, po jehož úderech měl Peter první problémy se stabilitou. Nigerijský boxer se nemůže dostat na Klička. První kolo patřilo jednoznačně ukrajinskému boxerovi.

2. kolo

Kličko se i nadále snaží držet na "distanc" a předvádět pestrý box, kdy pravý hák střídá levý. Po dalším přesném zásahu Peter opět zavrávoral. Kličko svým klasickým způsobem se svěšenou levou rukou. Peter nestíhá rychlostně ani pohybově. Má velké problémy s kličkovou výškovou převahou.

3. kolo

Na začátku třetího kola se zdá, že Peter chce boxovat aktivněji, ale to je pouze zdání. Kličko se bez problémů dostává přes Nigerijcův kryt, který v podstatě neexistuje. Inkasuje jeden úder za druhým a je otázkou času, kdy Kličko zasadí rozhodující úder.

4. kolo

Kličko si i v dalším průběhu zápasu se svým soupeřem doslova hraje jako kočka s myší. Ukrajinský boxer boxuje přesně tak, jak potřebuje. I čtvrté kolo bylo jednoznačně v moci Vitalije Klička. Oficiální skóre zápasu je podle všech třech rozhodčích 40:36.

5. kolo

Boxerské utkání se i nadále odehrává jako se zpívá v písničce Otloukej s píšťaličko a Kličko svého soka ničím jedním hákem za druhým. Je s podivem, že Peter se stále drží bez problémů na nohou a v závěru pátého kola se dokonce pokusil o útok.

6. kolo

Jako by ukrajinský boxer chtěl svými údery nigerijského boxera připravit o to jediné, co ještě má, fyzickou výdrž. Kličkovi háky si navíc v Nigerijcově tváři vybraly svoji daň a Peter začíná krvácet. V polovině utkání je jednoznačně lepší ukrajinský borec.

7. kolo

V tuto chvíli je jasné, že by na body zvítězil Kličko, takže Peterovi nezbývá nic jiného, než poslat svého protivníka do počítání, zatím to však nevypadá. Konec sedmého kola a utkání má pořád stejný průběh. Kličko zasypává Petera jedním úderem za druhým.

8. kolo

V osmém kole přichází dvě série tvrdých úderů, ale Peter, který je známý svou odolností se drží stále na nohou. Nigerijský boxer má největší problémy uhlídat Kličkovu extrémně rychlou levačku, která mu řádně rozbíjí "fasádu".

Je konec zápasu!
Nigerijský boxer vzdává utkání. Novým majitelem pásu pro mistra světa organizace WBC je Vitalij Kličko, který rozšířil rodinou sbírku Kličkových o další mistrovský pás. V tuto chvíli jsou v držení bratrů Vitalije a Vladimira tři tituly, přičemž jim chybí poslední, který zastřešuje organizace WBA. Ten je v držení ruského obra Nikolaje Valujeva.  

jvl
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události