Motorsport

Bude Alonso závodit za Hondu? Jasno má být brzy

Japonská stáj formule 1 měla při domácí Velké ceně oznámit jezdeckou dvojici pro příští sezonu. Vedení ale ještě vyčkává.

Výkonný ředitel stáje F1 Honda Nick Fry v sobotu na okruhu ve Fudži hodně překvapil přítomné novináře, když nepřímo potvrdil, že s definitnivním jezdeckým obsazením týmu čeká na vyjádření Fernanda Alonsa. Zprávu přinesl server f1-live.


"Chceme jmenovat oba piloty najednou a v téhle chvíli to nemůžeme udělat. Čekáme totiž na vyjádření jisté osoby. Na její ano, nebo ne," řekl Fry. Když ho novináři tlačili k potvrzení, zda "jistou osobou" je Alonso, odpověděl: "Hádáte dobře."


Pokud dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso přestoupí do týmu Honda, bude pravděpodobně stájovým kolegou Brita Jensona Buttona. V tom případě by v kokpitu Hondy nahradil nejzkušenějšího pilota historie F1 Rubense Barrichella z Brazílie.


Španěl Fernando Alonso je momentálně pilotem stáje Renault, v jejíchž barvách získal oba tituly mistra světa. Šestatřicetiletý Rubens Barrichello absolvoval 264 Velké ceny, nejvíc v historii F1.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události