Rozsíval prodloužil vítěznou sérii Rangers

Hokejový obránce Michal Rozsíval rozhodl o výhře svého celku NY Rangers 4:3. Do černého zamířil i ve druhém zápasu sezony útočník New Jersey Patrik Eliáš.

Rangers vyhráli také čtvrté utkání nové sezony a výraznou měrou se na tom tentokrát podílel český obránce Rozsíval. Ten v sedmnácté minutě první třetiny využil přesilovou hru a poslal Jezdce už do čtyřgólového vedení. Svým gólem navíc vyhnal z branky Birona. Domácí Flyers se sice pokusili o zvrat, na více jak snížení na 3:4 se však nezmohli.

V nočních zápasech se prosadil také další český obránce Roman Hamrlík z Montrealu, který otevřel skóre zápasu v Torontu. Hosté si v Air Canada Centre otevřeli doslova střelnici a v první polovině utkání zatížili konto soupeře šesti zásahy. Na jedné brance se podílel také Tomáš Plekanec.

Ďáblové smetli Tučňáky

Dobrou formu v úvodu sezony potvrdil Patrik Eliáš z New Jersey. Díky jeho brance po zaváhání obránce Pittsburghu Gilla vybojovali Ďáblové v samém závěru základní hrací doby prodloužení. V něm vystřelil bonusový bod pro Devils Parise, hosté navíc přestříleli domácí Tučňáky 49:15.

Na nepovedený první zápas už zapomněl brankář Tomáš Vokoun z Floridy. Panteři porazili doma Atlantu 3:2 po prodloužení a český brankář se pod výhru svého týmu podepsal jednatřiceti úspěšnými zákroky. Dvě asistence Martina Erata pomohly Nashvillu porazit 3:1 Dallas. Nahrávka Václava Prospala naopak nestačila Tampě, která podlehla doma Carolině 3:4 po prodloužení.

Plíhal vystřelil San Jose výhru v oslabení

Branku v oslabení si připsal český hokejový útočník Tomáš Plíhal ze San Jose a jednalo se o gól vítězný. Žraloci nakonec porazili Krále z Los Angeles 3:1.

Plíhal skóroval na konci druhé třetiny v době, kdy seděl na trestné lavici jeho spoluhráč Joe Thornton a dostal svůj tým do vedení 2:1. To domácí navýšili hned po druhé přestávce, kdy po přihrávce Milana Michálka zamířil přesně Pavelski.

První bod v sezoně za asistenci si připsal také Martin Hanzal z Phoenixu, který přispěl k domácí výhře 3:1 nad Columbusem. Na svůj skvělý výkon z prvního zápasu v NHL nedokázal navázat hostující útočník Jakub Voráček, který se tentokrát zapsal do statistik pouze jedním vyloučením.

Asistence si v nočních zápasech připsali ještě Filip Kuba z Ottawy a Martin Havlát z Chicaga.

Výsledky NHL:

Toronto - Montreal 1:6 (0:2, 1:4, 0:0)
Branky: 32. J. Blake - 23. a 29. S. Kosticyn, 11. R. HAMRLÍK, 13. Kovaljov (PLEKANEC), 25. Tanguay, 32. Latendresse. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:3. Střely na branku: 25:34. Diváci: 19 370 (Air Canada Centre). Hvězdy utkání: 1. S. Kosticyn, 2. Tanguay, 3. S. Koivu (všichni Mon.).

Ottawa - Detroit 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Branky: 7. Picard (KUBA), 39. Foligno - 52. a 59. Franzén, 12. Filppula. Vyloučení: 6:6. Využití 1:0. Střely na branku: 22:41. Diváci: 20 182 (Scotiabank Place). Hvězdy utkání: 1. Franzén (Det.), 2. Gerber (Ott.), 3. Dacjuk (Det.).

NY Islanders - St. Louis 5:2 (4:1, 0:0, 1:1)

Branky: 3. Comrie, 14. Hunter, 16. Bergenheim, 20. Hilbert, 60. Guerin - 18. Boyes, 48. Tkachuk. Vyloučení: 3:4. Využití 1:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 34:26. Diváci: 16 234 (Nassau Coliseum). Hvězdy utkání: 1. MacDonald, 2. Hilbert, 3. Gervais (všichni NYI).

Philadelphia - NY Rangers 3:4 (0:4, 2:0, 1:0)

Branky: 24. Hartnell, 37. Gagne, 46. Richards - 5. Žerděv, 6. Betts, 9. Sjoström, 17. ROZSÍVAL. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:1. V oslabení 1:0. Střely na branku: 28:27. Diváci: 19 623 (Wachovia Center). Hvězdy utkání: 1. Žerděv (NYR), 2. Richards, 3. Niittymaki (oba Phil.).

Washington - Chicago 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Branky: 26. a 59. Ovečkin, 14. Bradley, 56. Laich - 1. Versteeg (HAVLÁT), 12. Skille. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Střely na branku: 34:21. Diváci: 18 277 (Verizon Center). Hvězdy utkání: 1. Ovečkin, 2. Laich, 3. Steckel (všichni Was.).

Florida - Atlanta 3:2 po prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 12. a 64. Booth, 21. Weiss - 10. Kozlov, 37. Williams. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Střely na branku: 39:33. Diváci: 18 401 (BankAtlantic Center). Hvězdy utkání: 1. Booth, 2. Weiss (oba Flor.), 3. Kovalčuk (Atl.). Brankář VOKOUN (Flor.) odchytal celý zápas, kryl 31 z 33 střel.

Pittsburgh - New Jersey 1:2 po prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 12. Šatan - 58. ELIÁŠ, 65. Parise. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Střely na branku: 15:49. Diváci: 17 132 (Mellon Arena). Hvězdy utkání: 1. Fleury (Pit.), 2. Parise, 3. ELIÁŠ (oba NJ).

Tampa Bay - Carolina 3:4 po prodl. (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)

Branky: 9. Recchi, 11. Niskala (PROSPAL), 30. Lecavalier - 50. a 65. E. Staal, 40. Brind'Amour, 42. Cullen. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:2. Střely na branku: 29:46. Diváci: 18 552 (St. Pete Times Forum). Hvězdy utkání: 1. E. Staal (Car.), 2. Lecavalier, 3. Smith (oba Tam.).

Nashville - Dallas 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Branky: 11. a 57. Arnott (na obě ERAT), 1. Weber - 3. Daley. Vyloučení: 10:13. Využití 2:0. Střely na branku: 32:20. Diváci: 17 113 (Sommet Center). Hvězdy utkání: 1. Arnott, 2. Dumont, 3. Ellis (všichni Nas.).

Minnesota - Boston 4:3 (1:1, 3:0, 0:2)
Branky: 19. a 33. Belanger, 25. Bergeron, 31. Miettinen - 52. a 59. Savard, 9. Kessel. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Střely na branku: 26:37. Diváci: 18 568 (Xcel Energy Center). Hvězdy utkání: 1. Belanger, 2. M. Koivu, 3. Burns (všichni Min.).

San Jose - Los Angeles 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky: 22. Setoguchi, 38. PLÍHAL, 42. Pavelski (M. MICHÁLEK) - 7. Frolov. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 41:13. Diváci: 17 496 (HP Pavilion). Hvězdy utkání: 1. Vlasic, 2. Ehrhoff, 3. PLÍHAL.

Phoenix - Columbus 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky: 7. O. Jokinen, 19. Mueller (HANZAL), 27. Yandle - 25. Brassard. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:1. Střely na branku: 30:29. Diváci: 17 125 (Jobing.com Arena). Hvězdy utkání: 1. O. Jokinen, 2. Bryzgalov, 3. Sauer (všichni Phoen.).

Calgary - Vancouver 4:5 po prodl. (3:1, 1:2, 0:1 - 0:1)
Branky: 3. Roy, 10. Bertuzzi, 11. Bourque, 35. Cammalleri - 3. a 47. D. Sedin, 30. Rypien, 31. Kesler, 64. Demitra. Vyloučení: 10:11. Bez využití. Střely na branku: 29:34. Diváci: 19 289 (Pengrowth Saddledome). Hvězdy utkání: 1. Demitra (Van.), 2. Cammalleri (Cal.), 3. D. Sedin (Van.).

tn.cz / Mediafax

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.