Sport

Knockoutuje Kličko svého bratra Klička? Nikdy!

Vitalij Kličko se po téměř čtyřech letech vrátil na boxerský trůn. Proti svému bratrovi, šampionovi Vladimirovi, se ale nepostaví.

"Vitalij a Vladimir spolu nikdy nebudou boxovat, na to můžete zapomenout. Nikdy," řekl mocný promotér Don King po zápase, v němž Vitalij porazil jeho ovečku Samuela Petera. Kličko tak Nigerijci odebral pás pro mistra světa v supertěžké váze organizace WBC.

Zápas jsme sledovali v on-line reportáži ZDE.
 


"Byl pánem situace, boxoval par excellence, s grácií a elegancí," vyjádřil se o Kličkově představení uznale King. Sedmatřicetiletý Vitalij Kličko působil celý zápas suverénně a o poznání menšího Petera neustále tlačil do defenzivy.


Nigerijský borec vzdal duel po osmém kole a Kličko tak mohl oslavovat návrat na trůn. "Kdyby Samuel nezastavil zápas sám, zřejmě bych to ukončil v následujících dvou kolech. Knokautoval bych ho. Inkasoval stále víc a už měl křehkou bradu," uvedl po zápase spokojený vítěz.

Kličko: Kdybych prohrál, už bych šanci nedostal

Kličko nadchl 14 tisíc diváků v berlínské aréně, před kterými byl v podstatě doma, protože v Německu žije. Přesně 1400 dní po svém posledním zápase si splnil sen, protože je mistrem světa současně se svým mladším bratrem Vladimirem. Ten má v držení pásy organizací WBO a IBF, v utkání mu dělal asistenta v rohu ringu.


"Věděl jsem, že kdybych prohrál, další šanci bojovat o titul už nedostanu. Ta jízdenka nebyla zpáteční. Využil jsem šanci a splnil si sen," radoval se Vitalij Kličko. Spolu s bratrem Vladimirem, který byl při zápase v bezprostřední blízkosti ringu, totiž vládnou světu boxu. Jediný titul supertěžké váhy, který nepatří Kličkům, je v držení ruského obra Nikolaje Valujeva. Proti sobě navzájem ale bratři, jež pojí silné pouto, nikdy pěsti nepoužijí.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události