Sport

Knockoutuje Kličko svého bratra Klička? Nikdy!

Vitalij Kličko se po téměř čtyřech letech vrátil na boxerský trůn. Proti svému bratrovi, šampionovi Vladimirovi, se ale nepostaví.

"Vitalij a Vladimir spolu nikdy nebudou boxovat, na to můžete zapomenout. Nikdy," řekl mocný promotér Don King po zápase, v němž Vitalij porazil jeho ovečku Samuela Petera. Kličko tak Nigerijci odebral pás pro mistra světa v supertěžké váze organizace WBC.

Zápas jsme sledovali v on-line reportáži ZDE.
 


"Byl pánem situace, boxoval par excellence, s grácií a elegancí," vyjádřil se o Kličkově představení uznale King. Sedmatřicetiletý Vitalij Kličko působil celý zápas suverénně a o poznání menšího Petera neustále tlačil do defenzivy.


Nigerijský borec vzdal duel po osmém kole a Kličko tak mohl oslavovat návrat na trůn. "Kdyby Samuel nezastavil zápas sám, zřejmě bych to ukončil v následujících dvou kolech. Knokautoval bych ho. Inkasoval stále víc a už měl křehkou bradu," uvedl po zápase spokojený vítěz.

Kličko: Kdybych prohrál, už bych šanci nedostal

Kličko nadchl 14 tisíc diváků v berlínské aréně, před kterými byl v podstatě doma, protože v Německu žije. Přesně 1400 dní po svém posledním zápase si splnil sen, protože je mistrem světa současně se svým mladším bratrem Vladimirem. Ten má v držení pásy organizací WBO a IBF, v utkání mu dělal asistenta v rohu ringu.


"Věděl jsem, že kdybych prohrál, další šanci bojovat o titul už nedostanu. Ta jízdenka nebyla zpáteční. Využil jsem šanci a splnil si sen," radoval se Vitalij Kličko. Spolu s bratrem Vladimirem, který byl při zápase v bezprostřední blízkosti ringu, totiž vládnou světu boxu. Jediný titul supertěžké váhy, který nepatří Kličkům, je v držení ruského obra Nikolaje Valujeva. Proti sobě navzájem ale bratři, jež pojí silné pouto, nikdy pěsti nepoužijí.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o osmnáct bodů.