Fotbal

Pálili do fanoušků, kamenování nezabránili

Senegalští fanoušci se pořádně rozběsnili, když jejich tým vypadl ze světové fotbalové kvalifikace.

Fotbal je vášeň, která někdy přináší pocity euforie a jindy ohromný vztek. Senegalští fanoušci, jejichž tým přišel po kvalifikační remíze 1:1 s Gambií o možnost bojovat o světový šampionát v roce 2010, dali průchod spíše těm negativním emocím.

Všechno létá, i to, co nemá peří

Svoje běsnění odstartovali se závěrečným hvizdem přímo na stadionu, kde zasypali hrací plochu vším, co jim přišlo pod ruku, od kamenů až po železné překlady, které jsou součástí konstrukce stadionu. Ačkoliv se policie snažila tomuto řádění zabránit, použití slzného plynu a gumových projektilů moc úspěšné nebylo.

Jakmile fanoušci opustili stadion, zatarasili nedalekou hlavní silnici, kterou zablokovali hořícími pneumatiky a odpadky. Okolí stadionu se brzy ponořilo do černého štiplavého kouře. Budovu senegalského fotbalového svazu navíc zasypali kamením.


"Senegal je po nulovém výkonu vyřazen, jsem zhnusený,“ řekl osmnáctiletý Alsasane Ndiata, účastník nepokojů.

Kde jsou ti slavní lvi z Terangy?

Reprezentace Senegalu překvapila fotbalový svět před šesti lety, když se na šampionátu v Japonsku a Koreji probojovala až do čtvrtfinále. Předloni se však už ani nedostala do Německa. Tentokrát měly její brzké vyřazení na svědomí úspěšnější výběry Alžírska a jejich sobotního soupeře z Gambie.

Do závěrečné fáze kvalifikace postoupí dvacítka nejlepších afrických týmů, největší favorité jako Kamerun, Nigérie, Egypt či Pobřeží slonoviny už mají účast ve finálových skupinách africké zóny zajištěn.

Návod pro české fanoušky?

Po porážce českých fotbalistů v Polsku zatím nic podobného u nás zřejmě čekat nemůžeme. Pokud však přijde ještě pár takových výsledků, kdo ví. Vzhledem k české historii se však kamením zřejmě házet nebude, více pravděpodobná je spíše defenestrace.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události