Tenis

Podle Safinové hrozí bojkot WTA Tour ze strany hráček

Prohlásila to ruská tenistka Dinara Safinová po vyřazení na domácím turnaji v Moskvě.

Ruská tenistka Dinara Safinová prohlásila po vyřazení na moskevském turnaji Kremlin Cup, že se hráčky možná rozhodnou v nadcházejících letech bojkotovat podniky WTA Tour. Informaci v noci na neděli přinesl server stanice ESPN.

Vedení prý neslyší na připomínky

Některé tenistky jsou nespokojené, že vedení soutěže nereaguje na jejich připomínky ke změnám v rozpisu nové sezony. "Pokud neslyší naše názory, možná se rozhodneme bojkotovat novou Tour," prohlásila Safinová po sobotní semifinálové prohře s krajankou Věrou Zvonarevovou.


"Říkají, že nejlepší hráčky se budou muset účastnit předem určených turnajů a ostatní budou moci hrát, kde chtějí. V tom není řádná logika," myslí si Safinová. "Co když se ty nejlepší rozhodnou hrát na stejném turnaji? Co potom WTA udělá? To chceme vědět," dodala Ruska.

Safinovou podpořila Kuzněcovová

Od nové sezony bude do programu zařazeno 26 turnajů první a druhé kategorie. Dvacet z nich přitom bude spadat do kategorie Premiere. Tenistky se přitom budou muset zúčastnit nejméně deseti takových podniků. Akce v Indian Wells, Miami, Madridu a Pekingu navíc budou pro všechny kvalifikované hráčky povinné. Jejich dotace bude 4,5 milionů amerických dolarů (zhruba 82 milionů korun).


"Je tu hodně nečitelných věcí. Nikdo třeba neví, kde bude moci hrát a kde ne," dodala Safinová. Tu v její námitce podpořila také krajanka Světlana Kuzněcovová: "Řekli mi, že podobné turnaje jako Kremlin Cup budou moci hrát pouze dvě hráčky z nejlepší desítky. Co tedy s tím, když tu bude chtít hrát Jelena Jankovičová a Serena nebo Venus Williamsová?"


"Potom se tedy nejlepších ruské hráčky, a že jich je v Top 10 pět, nebudou moci zúčastnit domácího turnaje. To je přece nesmysl," uzavřela Kuzněcovová.

Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události