Fotbal

Fanoušci Juventusu chtějí odvolat trenéra Ranieriho

Fanoušci Juventusu chtějí odvolat trenéra Ranieriho
Zdroj: oficiální zdroj

Nad trenérem Pavla Nedvěda a Zdeňka Grygery se kvůli špatným výsledkům jeho týmu vznáší Damoklův meč.

Poslední špatné výsledky fotbalistů Juventusu Turín vedou fanoušky týmu k mocné názorové vlně odvolat současného kouče Claudia Ranieriho. Je tak docela možné, že si čeští hráči Pavel Nedvěd a Zdeněk Grygera budou muset zvykat na "nové koště".


Ranieri loni, ve své první sezoně v Turíně, dovedl Juventus jako "nováčka" na třetí příčku tabulky. Toho si nejen představitelé klubu ale i fanoušci hodně cenili. Nyní je ale situace jiná. Po startu Serie A a nepřesvědčivých výkonech musí čelit kritice.

Fanoušci žádají Ranieriho hlavu

V anketě na internetovém serveru italského deníku Tuttosport  mohli fanoušci déle než dva dny hlasovat, co by bylo pro italský klub nejlepší, aby se dostal z herního útlumu. Celých 64 procent hlasujících volalo po odvalání současného kouče. Zbytek by s tímto krokem ještě počkal, podpořil trenéra a věřil ve zlepšení výsledků.

Anketa Ranieremu rozhodně nepomohla

Výsledek ankety přinese na Ranieriho další tlak, proti kterému se bude muset obrnit. Fanoušci nejen že hlasovali, ale dokonce psali dopisy a emaily, ve kterých požadovali odstoupení Ranieriho. V jednou z emailů se dokonce píše. "Ať už ten člověk opustí Starou dámu. Nepřinese nám nic dobrého. Za šest zápasů udělat s takovýmto týmem jen devět bodů, je ostuda," zmínil nelichotivou bilanci jeden z čtenářů.


Reprezentační přestávku tedy Ranieri maximálně využívá, aby příští týden na hřišti San Paolo v Neapoli jeho tým zápas zvládl. Právě v tomto utkání se nejspíš rozhodne o jeho budoucnosti.


Ranieri se během letošních přípravných zápasů dostal do konfliktu s trenérem Interu Milán Josém Mourinhem. Po jedné z proher svého týmu řekl, že není jako portugalský kouč, který potřebuje pořád vyhrávat, aby si byl jistý sám sebou.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události