Hokej

Jágr zatím reprezentaci nepomůže. Růžičku to nepřekvapuje

Jágr zatím reprezentaci nepomůže. Růžičku to nepřekvapuje
Zdroj: ČTK / tn.cz

Český hokejový nároďák se bude muset na turnajích EHT obejít bez jedné z největších hvězd.

Hokejový útočník Jaromír Jágr, který obléká v Kontinentální hokejové lize dres Avangardu Omsk, vzkázal trenérovi české reprezentace Vladimíru Růžičkovi, že s ním nemá počítat v rámci Euro Hockey Tour. Vyjádření hráče přinesl deník Sovětskij Sport.

Vyjádření Vladimíra Růžičky k rozhodnutí Jaromíra Jágra:


"Mluvil jsem s Josefem Jandačem, asistentem kouče Vladimíra Růžičky, který mě pozval na přátelské utkání s týmem Slovenska, jenž má proběhnout s oslavou sta let českého hokeje," popisoval kladenský rodák rozhovor, který proběhl po sobotním utkání Jestřábů na ledě CSKA Moskva.

Zavzpomínejte na Jágrův parádní gól ve čtvrtfinále naganské olympiády proti USA:


Jágr už před časem účast na slavnosti, jež se bude konat 4. listopadu, přislíbil. Jenže najednou začíná váhat. "Pokud bude čas, tak do Prahy přijedu," řekl opatrně, jako by si chtěl nechat možnost rozhodnutí změnit.


"Ovšem na Euro Hockey Tour určitě hrát nebudu," zklamala mnohé fanoušky česká hvězda. "Na to jsem už příliš starý," vysvětlil Jágr.

Jágr je držitelem tzv. Zlatého hattricku - vyhrál olympiádu, NHL i MS. Právě záběry z vítězného MS ve Vídni 2005 si prohlédněte na videu:


Turnaj Karjala Cup, který se uskuteční krátce po oslavách k výročí českého hokeje (6. až 9. listopadu), se tak bude muset obejít bez něho. "Možná se zúčastním až mistrovství světa," dodal hráč Avangardu.


Jágr se rovněž v rozhovoru pro deník Sovětskij Sport pozastavil nad tím, že je čím dál více v péči soupeřových bránících hráčů.


"Mnoho z nich mě honí po ledě. Jedním z nich byl i Chris Simon z Čechova. A to jsme spolu hráli v jednom útoku ve Washingtonu. On byl levé křídlo a já pravé," usmíval se nad snahou bývalého spoluhráče forvard Omsku.


"Jsem na provokatéry zvyklý od olympiády v Turíně," připomněl Jágr faul Jarka Ruutua. "Před časem by takové hokejisty publikum vypískalo," povzdechl si český útočník. "Teď si musím zvyknout," dodal.

Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události