Hokej

České Budějovice hodily Sailera přes palubu

Dosavadní kapitán Mountfieldu byl vyměněn do Karlových Varů za útočníka Vítězslava Bílka.

Hráčský třesk na jihu Čech pokračuje. Poté, co trápící se tým v pátek opustil mladý Jiří Šimánek, který byl vytrejdován do Liberce za zadáka Richarda Jareše, se podle očekávání musel poroučet i velezkušený Petr Sailer.

Bokroš svou pozici uhájil. Kapitán mužstva nikoliv

Ikona klubu odskákala zoufalý vstup do sezony, v níž měly Budějovice patřit k největším favoritům na vítězství, jenže místo toho jsou po 14 kolech na potupném 11. místě. V médiích se dlouho spekulovalo o odvolání kouče Ernesta Bokroše, jeho pozice je však nyní velmi silná.Látal: "S výkonem na Slavii jsme byli spokojeni"

Vedení jihočeského celku slovenského trenéra ve funkci podrželo a rozhodlo se otřást hráčským kádrem. Minimálně do úterního utkání s Vítkovicemi však k žádné další změně nedojde. "Budeme reagovat podle vývoje. S výkonem mužstva v neděli na Slavii jsme byli spokojení," poznamenal generální manažer Mountfieldu Jaromír Látal. 


Ten neváhal Sailera vyměnit za pětadvacetiletého Vítězslava Bílka z Karlových Varů, jenž stejně jako Sailer podepsal v novém působišti hostování do konce sezony. 


"Bílek umí dávat góly a my jich potřebujeme dávat co nejvíce," řekl Látal s tím, že s novou akvizicí počítá i na soupisku pro Ligu mistrů.

Sailer opožděnou náhradou za Krafta?

Ani úřadujícím vicemistrům z Karlových Varů se nedaří podle představ a jsou až devátí. "Víťa nepodával takové výkony jako v předchozím roce. Klub, trenéři i hráč sám očekávali, že by měl vést tým v produktivitě, což se bohužel nedařilo," shrnul tiskový mluvčí Energie Jiří Holý.


Od Sailera, který v roce 2003 pomohl Slavii k zisku mistrovského titulu, si Západočeši slibují vylepšení skomírající střelecké potence. "Navíc je to pravák, který nám po odchodu Milana Krafta chyběl. Jediným v týmu byl Jan Košťál," prozradil Holý starou pravdu, že praváci jsou vždy velmi žádaným zbožím.

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události