Fotbal

Štístko Šmicer navždy slávistou!

Fotbalové "štístko" se v Edenu upsalo do konce sezony. Není ale jisté, zda pak dá aktivní kariéře sbohem.

"Po létě, kdy jsem nevěděl, jak to bude vypadat, jsem rád, že zase můžu hrát. Dostal jsem navíc novou smlouvu, takže samá pozitiva. Máme mladé perspektivní mužstvo a pro mě jako staršího hráče je to velká radost s nimi spolupracovat," uvedl Vladimír Šmicer.

Vyjádření Šmicra a generálního ředitele Slavie Petra Doležala po podpisu smlouvy si prohlédněte na videu:


Pětatřicetiletý bývalý reprezentant má takové vztahy s vedením sešívaných, že si znění nového kontraktu ani nepřečetl a rovnou podepsal. "Nehrálo roli, abych za každou cenu získal smlouvu. Pak jsme se ale dohodli za tři minuty. Já ten kontrakt ani nečetl, jen jsem si zkontroloval, jestli je tam to, na čem jsme se domluvili," přiznal.

Podepsat chtěl až po derby, udělal dobře

S vedením byl na podmínkách smlouvy domluvený už na jaře, pak se ale zranil a nad pokračováním jeho aktivní kariéry visel otazník. Po dalších zdravotních lapáliích se ale opět dokázal vrátit zpátky a v nedávném derby dvěma trefami sestřelil nenáviděnou Spartu.


"Sedli jsme si před domácím zápasem s Vasluií, ale řekl jsem vedení, že počkáme s podpisem až po derby. Tam totiž byly čtyři zápasy v rychlém sledu po sobě. Když mi vyšlo derby, tak říkali kluci, že asi budu chtít víc, ale my už jsme byli na všem dohodnutí před tím," usmál se Šmicer.


Nový kontrakt vyprší příští rok v létě, pak se rozhodne, zda bude pokračovat ve Slavii jako hráč, nebo manažer. Tím ale v Edenu jednou bude určitě.

Rosen: Sportovní ředitel? To by byla škoda

"Zatím pro jeho funkci ještě nemáme jméno, ale je to práce na rozmezí mezinárodního ředitele a transferového manažera klubu. Pro práci sportovního ředitele by ho bylo podle mého názoru škoda, protože jeho možnosti jsou mnohem vyšší," řekl Mediafaxu Tomáš Rosen.


"Kloníme se však společně k variantě, aby působil mezinárodně, a to i v oblasti obchodu s hráči. Slavia má nyní výborný tým, řadu dalších mladých talentů a obchod s hráči je normální způsob financování fotbalu," nechal se slyšet Rosen.

Šmicer by měl odříznout manažery

"Klub by se díky Šmicrovi s jeho kontakty stal daleko nezávislejší na různých manažerech, kteří na prodejích fotbalistů profitují. Nejde přitom vždy jen o provizi smluvního agenta, ale i o procenta pro další zprostředkovatele, kteří někam zavolali a něco zařídili. Všichni chtějí nějakou provizi a nakonec z transferové částky zbude třeba třetina," upřesnil Rosen.


Takovým ideálním hráčským transferem pro Slavii byl tehdejší odchod dalšího stříbrného hocha z fotbalového EURO 1996. "Byl to případ Karla Poborského, o něhož si Slavii přímo řekl Manchester United. Došlo k přímému jednání mezi kluby a celá transferová částka skončila v klubové pokladně. Nemuseli jsme vyplácet žádné provize a bylo to ekonomicky plně efektivní," dodal.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události