Motorsport

Alonso nenávidí Hamiltona, proto bude pomáhat Ferrari

Dvojnásobný mistr světa formule 1 ze stáje Renault se tak chce pomstít McLarenu za to, že dal Hamiltonovi přednost v minulé sezoně.

Španělský jezdec se svojí současnou stájí Renault v posledních dvou závodech oprášil zašlou slávu. Francouzům se podařilo zapracovat na monopostu i práci mechaniků během závodu a pomohli tak Alonsovi k triumfu v posledních dvou Velkých cenách. "Teď jsme hned za Ferrari a McLarenem, a to je zábavné," řekl Alonso, jehož tým se na začátku sezony potýkal s problémy a musel bojovat o každý bod.

Chce pomoci Massovi

Alonso triumfoval v první GP formule 1 pod umělým osvětlením v Singapuru, stejný úspěch zopakoval v nedělním závodě v Japonsku. Čtvrtým místem podtrhl úspěch stáje Nelsinho Piquet. Alonso je v průběžném pořadí jezdců sice až sedmý, už bez šance na titul, ale díky výraznému zlepšení může v posledních dvou závodech míchat kartami při tvrdém boji Hamiltona a Massy o titul mistra světa.


Komu bývalý šampion fandí? "Bezpochyby. Kdybych mohl někomu pomoci, pomůžu Massovi," řekl dvojnásobný mistr světa, o němž se mluví jako o jednom z příštích možných kandidátů na místo u Ferrari. A jeho odpověď není pro nikoho, kdo seriál formule 1 sleduje, vůbec překvapivá ještě z jednoho důvodu.

Alonso: Hamilton si trest zaslouží vždycky

Když jako dvojnásobný šampion elitního formulového seriálu odešel k McLarenu, připadal si jako nechtěné dítě. Místo aby jej stáj hájila jako jasného lídra mezi svými jezdci, svou přízeň spíše věnovala nadějnému Britovi Lewisi Hamiltonovi.

Kritický moment VC Japonska, srážku Massy s Hamiltonem, si prohlédněte na videu:


Na tiskové konferenci po Velké ceně Japonska bylo cítit jeho přetrvávající nepřátelství ke stáji McLaren a Hamiltonovi, když zazněla otázka, zda bylo správné, že byl Brit potrestán průjezdem boxovou uličkou za způsob jízdy v první zatáčce. "Já souhlasím," řekl vítěz Alonso okamžitě, zatímco druhý Kubica a třetí Räikkönen váhali. "Nevím, co udělal, ale trest si zaslouží vždycky," řekl později novinářům Alonso.

Kde bude v příští sezoně? Chtěl by k Ferrari...

Zajímavá a velmi lichotivá je pro Alonsa statistika jezdců formule 1 z posledních šesti Velkých cen letošní sezony. Sedmadvacetiletý pilot stáje Renault vyhrál poslední dvě a připsal si z těchto šesti závodů pětatřicet bodů, tedy víc než Hamilton (26) i Massa (25).


O jeho služby bude po sezoně tedy jistě zájem. Moc si jej přejí udržet v Renaultu, láká jej také Honda. On sám by chtěl k Ferrari, aby měl nejlepší podmínky pro získání dalších mistrovských titulů, italská stáj ale pro příští ročník počítá se současnou dvojicí jezdců Räikköinen – Massa.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události