Fotbal

VIDEO: Baroš, nebo Fenin? Komu byste dali šanci právě vy?

VIDEO: Baroš, nebo Fenin? Komu byste dali šanci právě vy?
Zdroj: tn.cz

Trenér Petr Rada musí vyřešit klíčový rébus. Vsadit proti Slovinsku znovu na Milana Baroše, nebo překvapit s dvojicí Václav Svěrkoš – Martin Fenin?

Před českou fotbalovou reprezentací stojí psychicky náročná zkouška, která výrazně napoví o tom, zda se národní tým probojuje na mistrovství světa 2010, či si dveře do vybrané společnosti sám výrazně přibouchne…

Hrát na brejky? To by byla naše smrt!

Klíčový zápas. I tak se dá nazvat středeční utkání mezi Českem a Slovinskem, v němž svěřenci kouče Rady musí bezpodmínečně zvítězit. Pokud se tak nestane, naberou hned v úvodu kvalifikace velmi nepříjemnou ztrátu, jež je odstřihne od vedoucí skupiny kvalifikačního pelotonu.

Co si o celé situaci myslí Radek Drulák, si poslechněte zde:


Dá se proto čekat útočná smršť od prvních minut? “Pokud budeme hrát ze zajištěné obrany a čekat na to, co udělá soupeř, fanoušci hráče vypískají,“ má jasno fotbalový internacionál a bývalý elitní střelec Radek Drulák.


“Opatrnický fotbal nám moc nesedí, hrát ho neumíme. A navíc jsme to my, kdo musí vyhrát, ne Slovinci. Ti se do útoku určitě nepoženou… Spíše budou trpělivě bránit a vyčkávat na brejky. Pokud budeme hrát stejně, bude to naše smrt!“ tvrdí přesvědčivě.

Kuka: Do lepší situace nás posune jen vítězstvíPavel Kuka, sportovní ředitel Viktorie Žižkov a též někdejší skvělý útočník, s Drulákem v tomto směru víceméně souhlasí.


“Do lepší situace nás může posunout jen vítězství. Proto budeme muset produkovat útočný fotbal, ke kterému by nám mělo pomoci i fantastické teplické publikum,“ poznamenává pro tn.cz Kuka a jedním dechem dodává: “Čeká nás ale velmi těžké utkání. Slovinci jsou v pohodě, přijedou bez nervů a s vědomím, že v Praze nemají co ztratit. Mohou jenom získat…“

Drulákovi došla s Barošem trpělivost

Pokud se trenér Rada skutečně odhodlá k ofenzivnímu fotbalu, vyvstává otázka, koho pošle do útoku. Kdyby základní jedenáctku sestavoval Drulák, měl by už teď jasno. “Nebál bych se postavit duo Svěrkoš-Fenin. Nevím, proč je u nás zažité, že musí hrát Baroš. Podle mě hrát vůbec nemusí,“ říká Drulák a ve svých slovech jde ještě dál: "Přijde mi, že Milan měl jak u Brücknera, tak i nyní u Rady, své místo jisté. Podle mě by si ho měl nejdřív zasloužit…“ poznamenává kriticky.

Podle Šmicera by problémy v útoku vyřešil Necid:Pomůže Feninovi do sestavy fakt, že se hraje v “jeho“ Teplicích?

Pravda je, že i když se Barošovi v tureckém Galatasaray evidentně daří, jeho výkon v Polsku zůstal opět daleko za očekáváním. “Nechci se nechat zahnat do kouta, abych teď hodnotil Barošův výkon. Nepřísluší mi to - nevím, s jakými úkoly šel na hřiště. Tohle je otázka jen pro trenéra,“ kličkoval na dané téma Kuka.


To Drulák byl ve svém vyjádření mnohem peprnější. “Už je to ohraná písnička – Baroš, Baroš, Baroš… V Turecku se mu sice daří, ale v reprezentaci to nebezpečný útočník není,“ podotýká s tím, že on by dal šanci Feninovi. “Do Německa odešel z Teplic, takže nastoupí prakticky doma. O to víc bude na hřišti jezdit…“ věří Drulák.


Vyslyší Rada jeho slova, nebo je Barošova pozice skutečně neotřesitelná?

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události