Hokej

VIDEO: Kvůli hokeji nechodí, teď je šťastným otcem

Před osmi lety se hokejistovi Tomáši Zelenkovi zhroutil svět, přesto teď září štěstím.

Třebíčský hokejista Tomáš Zelenka zůstal po zákroku soupeře v utkání prvoligového play off s Duklou Jihlava upoután na invalidní vozík a přesto je dnes na vrcholu štěstí. Minulý týden se mu narodila dcera Klárka. „Měla tři kila sedmdesát,“ chlubí se šťastný otec Tomáš Zelenka.


Na rodinu prý přitom ještě nedávno ani nepomyslel. „Po zranění mě ani nenapadlo, že bych mohl mít děti. Teď jsem ale nejšťastnější táta na světě,“ děkuje své manželce a mamince Klárky Radce.

O nejkrásnější zážitek nepřišel

Bývalý hokejista, který po zlomenině krčního obratle ochrnul a je na vozíku, stihl dokonce i porod. „Byl to nejkrásnější zážitek. Jsem moc rád, že jsem byl u toho,“ tvrdí. Šťastná je i manželka Radka. „Nejdřív byla svatba a teď i Klárka. A doufám, že přibude ještě sourozenec,“ usmívá se střídavě na sotva týdenní Klárku a na Tomáše.


Sám Zelenka je sice po nárazu hlavou do mantinelu ochrnutý už osm let, přesto stále tvrdě cvičí a věří v lepší budoucnost. „Medicína jde rychle dopředu. Nadějí jsou pro mě hlavně kmenové buňky,“ říká. Momentálně ho prý ale i psychicky nejvíc podporuje právě malá Klárka. „Udělám všechno, abych se o ni mohl co nejlépe postarat,“ dodává.

tn.cz, Dušan Vrbecký
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události